Odkryj

Okapy kuchenne

Wykonany ze szkła i stali nierdzewnej kominowy okap kuchenny nad garnkiem stojącym na płycie indukcyjnej

Gotowanie bez rozpraszania uwagi

Znajdź okap, który będzie wystarczająco wydajny, aby zapewnić świeże powietrze nawet w dużej kuchni, a jednocześnie tak cichy, że działa praktycznie w niedostrzegalny sposób. Nasze okapy pracują z głośnością 40–70 dB, a 40 dB oznacza, że działanie urządzenia jest cichsze niż szept — nawet przy maksymalnej sile wyciągu. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii Hob2Hood okap nigdy nie działa z większą mocą niż jest to konieczne.

Okap, którego obsługa nie wymaga użycia rąk

Kiedy jednak zechcesz przejąć kontrolę nad okapem, możesz zrobić to ręcznie z poziomu płyty grzejnej.

Elementy sterujące okapu

Łatwa obsługa i komfortowe gotowanie

Skup się na tym, co naprawdę ważne w kuchni: na przyrządzaniu wspaniałych potraw. Dzięki funkcji Hob2Hood płyta grzejna samoczynnie włącza okap kuchenny i dostosowuje siłę jego wyciągu do intensywności gotowania. Pozwoli Ci to gotować i smażyć potrawy bez konieczności poświęcania uwagi na obsługę okapu.

Okap kuchenny Electrolux który wysuwa się z powierzchni blatu

Największy wybór na rynku

Spraw, by wygląd Twojej kuchni dorównywał panującej w niej atmosferze. Dzięki szerokiemu wyborowi współpracujących ze sobą okapów i płyt grzejnych z łatwością znajdziesz zestaw, który będzie pasował do wystroju Twojej kuchni. Oferujemy największy wybór tego typu urządzeń na rynku. Możesz więc liczyć na ciche, wydajne i niewymagające angażowania rąk oczyszczanie powietrza w kuchni — w takim stylu, jaki najbardziej lubisz.

5
(2)

Nowoczesny, minimalistyczny wygląd

Wydajny silnik

Oświetlenie LED

4,5
(7)

W pełni zintegrowany okap kuchenny

Automatyczna regulacja siły wyciągu

5
(7)

Wysoka energooszczędność (klasa A/A+)

Wydajny, działający prawie bezgłośnie silnik

Lepsza widoczność i przyjemniejsza atmosfera w kuchni dzięki funkcji regulacji natężenia światła

Filtr do okapu Electrolux

Jak działają filtry okapu kuchennego?

W okapach kuchennych stosowane są filtry, które zapewniają świeże powietrze w kuchni i pochłaniają zanieczyszczenia. Filtry przeciwtłuszczowe wychwytują cząsteczki tłuszczu i żywności. Natomiast filtr węglowy oczyszcza samo powietrze, neutralizując wszelkie zapachy. Niektóre filtry są zmywalne i nadają się do wielokrotnego użytku. Inne muszą być wymieniane (filtry na wymianę można kupić w sklepie internetowym Electrolux).

Okap kuchenny Electrolux nad garnkiem na płycie indukcyjnej

Jak energooszczędny jest okap kuchenny?

Obecnie łatwo jest ocenić wydajność okapu i dzięki temu oszczędzać energię. Etykiety z oznaczeniem klasy energetycznej (od F do A+) informują o rocznym zużyciu energii, efektywności pochłaniania zanieczyszczeń, sprawności oświetlenia oraz poziomie hałasu przy maksymalnej prędkości. Firma Electrolux oferuje pełną gamę okapów kuchennych klasy energetycznej A.