Przewodniki dla kupujących

Znajdź dla siebie idealną kuchnię wolnostojącą

Przewodnik zakupowy - kuchnia wolnostojąca

Wielkość urządzenia

Wybierz kuchnię wolnostojącą odpowiednią do dostępnego miejsca.

Szerokość 50 cm – idealna szerokość do mniejszych kuchni, w których przestrzeń jest ograniczona, najbardziej popularna w Polsce.

Szerokość 60 cm – standardowa szerokość, które powinna zmieścić się w każdej kuchni.

Porada eksperta: kuchnia wolnostojąca łączy w jednym urządzeniu płytę grzejną i piekarnik, dając różnorodne możliwości w zależności od zastosowanego rozwiązania. Do dyspozycji są kuchnie z płytami gazowymi, elektrycznymi ceramicznymi, a także indukcyjnymi.

 

 

Źródło ciepła

Zależnie od dostępnego źródła ciepła możesz wybrać wolnostojącą kuchnię elektryczną lub gazową – albo korzystać z zalet i możliwości obu z nich.

Wolnostojące kuchnie gazowe
 zapewniają możliwość natychmiastowej i precyzyjnej regulacji mocy grzania. To doskonały wybór, jeśli potrzebujesz urządzenia umożliwiającego intensywne gotowanie lub często przyrządzasz potrawy metodą szybkiego smażenia (stir-fry).

Wolnostojące kuchnie elektryczne są łatwe do czyszczenia i wyposażone w praktyczne funkcje. Równomierne rozprowadzanie ciepła w piekarnikach elektrycznych sprawia, że są idealne do pieczenia ciast.

Wolnostojące kuchnie gazowo-elektryczne
 
łączą zalety płyty gazowej i elektrycznego piekarnika, najbardziej rozpowszechnione w Polsce.

Wielkość piekarnika w kuchni wolnostojącej

Jeśli gotujesz dla dużej rodziny lub wielu przyjaciół, przyda ci się duża kuchnia wolnostojąca. Pojemność piekarników określa się w litrach.

40-70 litrów – najlepszy dla 3-4-osobowej rodziny.

Powyżej 70 litrów – doskonały do dużych gospodarstw domowych.

Większość kuchni wolnostojących firmy Electrolux  jest wyposażona w piekarnik z termoobiegiem, co umożliwia pieczenie nawet na 3 poziomach jednocześnie.

Porada eksperta: jeśli zależy Ci na większej pojemności piekarnika, wybierz urządzenie oferujące dodatkowe poziomy umieszczania potraw.

Kuchnie PlusSteam

Kuchnie PlusSteam z funkcją pary

Zawsze idealne efekty pieczenia chleba i ciast dzięki parze od teraz dostępne także w kuchenkach wolnostojących. Nasze piekarniki z technologią PlusSteam pomogą Ci zachować ulubione smaki na dłużej dzięki funkcji pasteryzacji przetworów i suszenia.

Zużycie energii

Oszczędzaj pieniądze na rachunkach za energię, jednocześnie dbając o ochronę środowiska. Efektywność energetyczną urządzenia określa się w zakresie od A+++ (najwyższa efektywność) do G (najniższa efektywność). Wybierz kuchnię wolnostojącą o wysokiej efektywności energetycznej, tj. klasy A lub wyższej.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, czy preferujesz bogatą kuchnię czy skromne posiłki, z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednią kuchnię wolnostojącą Electrolux.