PRZEWODNIKI DLA KUPUJĄCYCH

Znajdź dla siebie idealną suszarkę

Równomierne efekty suszenia, doskonała pielęgnacja

System CycloneCare z technologią 3DSense zapewnia doskonałą pielęgnację odzieży. Teraz możesz bez obaw suszyć delikatne jedwabne koszule, puszyste wełniane swetry i ciepłe wielowarstwowe kurtki. To wyjątkowa technologia suszenia, która delikatnie obchodzi się ze wszystkimi tkaninami.

Chroni wygląd i właściwości ocieplające*

* Zachowuje wygląd i izolację termiczną kurtek puchowych o 30% lepiej niż przy suszeniu na wolnym powietrzu.

DelicateCare – Twój styl zachowany w pełni

System DelicateCare reguluje temperaturę i ruchy bębna odpowiednio do tkanin, dzięki czemu Twoje ubrania są specjalistycznie pielęgnowane. Nawet wełniana odzież zachowuje swój kształt, a wodoodporność zostaje przywrócona.

Bez zbiegania się.* Bez utraty kształtu.

* Brak efektu zbiegania się tkanin – jak przy suszeniu na płasko.

Teraz możesz suszyć nawet najbardziej delikatne wełniane swetry. System DelicateCare dostosowuje ruchy bębna i zapobiega obracaniu lub skręcaniu się wełnianych ubrań, co pozwala uniknąć zbiegania tkanin. Zapewnia to doskonałe wyniki suszenia nawet wełnianych ubrań nadających się wyłącznie do prania ręcznego.

Zachowana i przywrócona nieprzemakalność*

* Lepiej niż przy suszeniu na wolnym powietrzu.

Dzięki systemowi DelicateCare nieprzemakalność Twojej odzieży sportowej zostaje zachowana i przywrócona. Lepiej niż przy suszeniu na wolnym powietrzu. System DelicateCare reguluje temperaturę i ruch bębna, aby chronić tkaniny odzieży sportowej poprzez doprowadzanie do nich idealnej ilości ciepła.

System GentleCare – efekt nowości zachowany na dłużej

Pompa ciepła umożliwia suszenie odzieży w temperaturze o połowę niższej niż w konwencjonalnych suszarkach, dzięki czemu nie jest ona nigdy poddawana nadmiernemu działaniu ciepła. Pozwala to dłużej zachować odpowiednią strukturę tkanin i znacząco obniżyć zużycie energii, a także skrócić czas suszenia.

sukienka i pralki

Wydajny system filtrujący

Pojedynczy, łatwy w czyszczeniu filtr oznacza wydajny przepływ powietrza i w efekcie niskie zużycie energii podczas suszenia.

Dowiedz się więcej o naszych suszarkach

Kupując suszarkę do ubrań warto wziąć pod uwagę szereg czynników: dostępną przestrzeń, najczęściej prane rodzaje tkanin oraz wielkość prań, jakie wykonujesz tygodniowo. Nasz praktyczny przewodnik dla kupujących pomoże Ci znaleźć suszarkę do ubrań dopasowaną do Twoich potrzeb.

Electrolux EcoLine

Nasza najlepsza klasa energetyczna A+++ – oszczędzaj energię, dbaj o środowisko i wydłuż żywotność swoich ubrań przy każdym użyciu

Suszarki Electrolux EcoLine to nasze najbardziej energooszczędne urządzenia z najwyższą klasą energetyczną A+++, pozwalające zaoszczędzić do 68% energii w porównaniu z tradycyjnymi suszarkami*. Suszenie w niskiej temperaturze chroni przed kurczeniem się nawet najbardziej delikatne tkaniny, takie jak jedwab czy wełna**.

*68%: wyliczono na podstawie porównania rocznego zużycia energii przez naszą suszarkę bębnową z technologią pompy ciepła (klasa energetyczna A+++) ze zużyciem energii przez naszą kondensacyjną suszarkę bębnową (klasa energetyczna B), obie ze wsadem 8 kg. 
Wełna: *Porównywalnie z suszeniem na płasko.
Jedwab: *Równie dobrze jak przy suszeniu tradycyjnym.
**Dostępność funkcji zależy od serii, do której zalicza się produkt.

Energooszczędna suszarka

Electrolux oferuje szeroki wybór suszarek z oznaczeniami klasy energetycznej od B do A+++. (Urządzenia klasy A+++ są najbardziej energooszczędne i pozwalają w największym stopniu obniżyć rachunki za energię). Zaawansowana technologia pompy ciepła pozwala zaoszczędzić do 40% energii w porównaniu ze standardowymi urządzeniami kondensacyjnymi, co czyni ją ekologicznym i opłacalnym rozwiązaniem.

Susz pranie bardziej efektywnie dzięki systemowi SensiCare, który zapewnia optymalne zużycie energii, dostosowując parametry cyklu do wielkości wsadu. Wybierz urządzenie z silnikiem falownikowym. Przenosi on mniejsze obciążenia na bęben i wentylator, co pozwala wydłużyć żywotność suszarki. Efekt: krótszy czas suszenia i bardziej równomierne efekty.

Wymiary suszarki

Pierwszym krokiem przy wyborze suszarki bębnowej powinno być sprawdzenie, czy jest na nią miejsce.
Szerokość: 60 cm – odpowiednia ilość miejsca na standardową suszarkę
Ewentualnie, jeśli masz już standardową pralkę ładowaną od przodu, możesz ustawić na niej standardową suszarkę.

Wskazówka: Brakuje Ci miejsca? Rozważ zakup urządzenia typu 2 w 1, czyli pralko-suszarki.

Pojemność suszarki

Myśląc o pojemności, głównie skupiamy się na tym, ile kilogramów prania zmieści się w urządzeniu. Ale są jeszcze inne kwestie do rozważenia:
Wielkość gospodarstwa domowego: duża rodzina czy jedna osoba?
Zwyczaje: ile razy w tygodniu suszysz pranie?
Rodzaj i wielkość suszonych rzeczy: na przykład: pościel, kołdry i zasłony wymagają większego bębna dla zapewnienia najlepszych efektów suszenia. Electrolux oferuje suszarki o pojemności 7-9 kg z myślą o różnych potrzebach.

Bez względu na wielkość wsadu nasz system SensiCare wykorzystuje zaawansowane czujniki wilgotności i temperatury, aby odpowiednio dostosować czas suszenia.

Wskazówka: Nie przepełniaj suszarki. Jeśli zostawisz miejsce, aby ubrania mogły „oddychać” – szybciej wyschną.

Suszenie delikatnych tkanin i innych przedmiotów

Najbardziej zaawansowane suszarki bębnowe Electrolux umożliwiają suszenie aż 93% wszystkich rodzajów tkanin dzięki dedykowanym programom do wełny, jedwabiu, puchu, odzieży outdoorowej, odzieży dżinsowej, bawełny, tkanin syntetycznych, koronek, tkanin mieszanych oraz innych delikatnych tkanin przy użyciu takich programów, jak:

 • Delikatne rzeczy w granatowym kolorze
  Delikatne tkaniny

  Nasz program do suszenia wełny zapobiega jej kurczeniu się – równie skutecznie, jak tradycyjne suszenie na płasko. Jest tak skuteczny, że suszarki Electrolux uzyskały certyfikat Woolmark.

  Suszenie rzeczy z jedwabiu w naszych urządzeniach sprawia, że zachowują one fason tak, jakby suszono je na wolnym powietrzu.

 • Krople wody na granatowym materiale
  Odzież outdoorowa

  Spraw, by twoja ulubiona kurtka była co sezon jak nowa. Użyj naszego programu do odzieży outdoorowej i przywróć nieprzemakalne właściwości materiału lepiej niż przy suszeniu na wolnym powietrzu.

 • Niebieska kurtka puchowa
  Odzież puchowa

  Użyj tego programu, aby zachować doskonały wygląd kurtek puchowych i do 30% lepszą izolację termiczną niż przy suszeniu na wolnym powietrzu.

 • Kołdra w koszu
  Kołdry

  Kołdry mogą być trudne do wysuszenia. Dlatego stworzyliśmy program do suszenia większych rzeczy, takich jak kołdry czy prześcieradła.

Dopasowane urządzenia

Jeśli chcesz „dopasować” suszarkę do pralki, urządzenia Electrolux są do tego stworzone. Można je ustawiać jedno na drugim lub obok siebie, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń.


Dwa urządzenia

Suszarki z czujnikami

Każda suszarka Electrolux z serii 600, 700, 800 i 900 jest wyposażona w technologię SensiCare. Zaawansowane czujniki wilgotności i temperatury wykrywają, kiedy tkaniny są suche i należy zakończyć program. Technologia SensiCare pozwala zaoszczędzić czas i energię i chroni tkaniny przed przesuszeniem. Technologia Electrolux 3DSense jest dostępny w wybranych modelach serii 900. Unikalny czujnik wykrywa wilgoć nie tylko na powierzchni, ale także w głębi suszonych rzeczy. Efekt: suszenie tkanin – od wełny po jedwab, a nawet puch – przebiega w precyzyjny i staranny sposób.

Inteligentne suszarki

Aplikacja My Electrolux Care umożliwia połączenie urządzenia pralniczego z telefonem w celu bardziej inteligentnej pielęgnacji odzieży. Za pomocą aplikacji można zdalnie sterować suszarką przy użyciu smartfona. Z myślą o indywidualnie dostosowanej pielęgnacji prania – przy u życiu smartfona.

Oszczędność miejsca i czasu

Tradycyjne suszenie wymaga więcej miejsca niż suszenie w suszarce i sprzyja zagnieceniom na tkaninach, co oznacza więcej prasowania. Suszarki Electrolux znacznie przyspieszają suszenie. Zamiast poświęcać cenny czas na rozwieszanie i zdejmowanie prania, korzystaj przez okrągły rok z wygody suszenia w suszarce.

Certyfikaty

Certyfikat Woolmark potwierdza, że dane urządzenie spełnia wymogi firmy Woolmark. To daje pewność, że urządzenia Electrolux działają wystarczająco delikatnie, aby umożliwiać suszenie wełny.

Pierz, susz, noś dłużej z Electrolux PerfectCare

Przedłuż życie swoich ubrań i zadbaj o planetę
z Electrolux PerfectCare.