PRZEWODNIKI DLA KUPUJĄCYCH

Znajdź dla siebie idealną suszarkę

Przestrzeń i miejsce

Niezależnie od tego, czy jaką suszarkę chcesz wybrać warto sprawdzić, czy zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu. Jaką przestrzenią dysponujesz?

Szerokość 60 cm – wystarczająca ilość miejsca na standardowe urządzenie.

Szerokość poniżej 60 cm – jeśli brakuje Ci miejsca pamiętaj, że łatwo możesz zamontować suszarkę na pralkę z pomocą naszego łącznika. Możesz również rozważyć zakup urządzenia typu 2w1, czyli pralko-suszarki

Pojemność

Jak duże załadunki ubrań będziesz suszyć i jak często w ciągu tygodnia?

Mniej niż 4 razy – jeśli w ciągu tygodnia suszysz tylko kilka małych ładunków prania, idealna będzie suszarka o ładowności 4-6 kg.

4-6 razy w tygodniu – optymalnym będzie urządzenie o ładowności 7 kg. Pozwoli Ci ono suszyć także większe rzeczy (np. kołdry).

Więcej niż 6 razy – aby zaoszczędzić czas, wybierz suszarkę o ładowności powyżej 8 kg.

Porada eksperta: staraj się nie przeładowywać suszarki – pozostawiając w bębnie nieco wolnej przestrzeni, sprawisz, że suszenie potrwa krócej. W razie wątpliwości wybierz suszarkę o większej pojemności niż potrzebujesz.

Tkaniny

Zadbaj o swoje ulubione delikatne rzeczy, aby długo wyglądały jak nowe.

Delikatne tkaniny – wybierz suszarkę z systemem DelicateCare, który dostosowuje temperaturę i ruchy bębna do typu tkaniny, aby zapewnić jej optymalną pielęgnację i bezpieczne suszenie bez ryzyka skurczenia. 

Wełna – odpowiednim wyborem będzie urządzenie z certyfikatem Woolmark Blue lub Woolmark Green. Certyfikaty te potwierdzają, że można w nich można bezpiecznie suszyć nawet wełniane tkaniny.

Porada eksperta:  jeśli chcesz zachować efekt nowości ubrań na dłużej, wybierz suszarkę PerfectCare z systemem GentleCare, który umożliwia suszenie odzieży w temperaturze o połowę niższej niż w konwencjonalnych suszarkach. Dzięki temu nie jest ona nigdy poddawana nadmiernemu działaniu ciepła. Pozwala to dłużej zachować odpowiednią strukturę tkanin i znacząco obniżyć zużycie energii, a także skrócić czas suszenia. Poza tym suszarki Delicate Care przywracają wodooproność ubrań z oddychających tkanin.

Prasowanie

Czyż nie wspaniale byłoby poświęcać mniej czasu na prasowanie? Wybierz suszarkę bębnową z systemem SmartSense, dzięki któremu wszystkie ubrania zostają równomiernie wysuszone. Ewentualnie możesz wybrać urządzenie z funkcją pary, aby w ogóle ograniczyć potrzebę prasowania.

Wydajność

Oszczędzaj energię i pieniądze, wybierając energooszczędną suszarkę. Suszarki mają oznaczenia klasy energetycznej od A do G (gdzie A oznacza największą energooszczędność). Im bardziej wydajna jest suszarka, tym więcej pozwala zaoszczędzić energii i pieniędzy, co przekłada się na znaczące kwoty przy wieloletnim użytkowaniu.

Sposobem na zaoszczędzenie energii, jest także wybranie suszarki Electrolux PerfectCare z systemem SensiCare, który mierzy wilgotność każdego załadunku i dostosowuje odpowiednio czas suszenia, aby uniknąć przegrzania tkanin. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię.

Porada eksperta: Poza podstawowymi korzyściami suszarek bębnowych - oszczędnością czasu i miejsca, nasze urządzenia są w stanie zadbać o najbardziej delikatne ubrania. Teraz możesz suszyć nawet wełnę czy jedwab bez obaw o skurczenie czy utratę ksztaltu. Dodatkowo suszarki Electrolux PerfectCare przywracają wodoodporność ubrań funkcyjnych.

Wybierz swoje urządzenie

Od przeznaczonych dla rodzin urządzeń z pojemnymi bębnami po zaawansowane suszarki, które zadbają nawet o najdelikatniejsze ubrania– z pewnością znajdziesz dla siebie idealną suszarkę bębnową Electrolux.