Przewodniki dla kupujących

Znajdź dla siebie idealną pralkę

Przestrzeń i miejsce

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać pralkę wolnostojącą, czy do zabudowy, musisz mieć pewność, że zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu. Jaką ilością miejsca dysponujesz? 

Głębokość:
<38 cm – miejsce na bardzo wąską pralkę typu slim
38-45 cm – miejsce na wąską pralkę
>45 cm – miejsce na standardową pralkę

Porada eksperta: jeśli dysponujesz małą łazienką a chcesz także zaopatrzyć się w suszarkę bębnową, zastanów się nad zakupem pralko-suszarki, czyli urządzenia typu 2w1. 

Pojemność

Jak często nastawiasz pranie? Wybierając nową pralkę, warto wziąć pod uwagę, jak często robisz pranie w ciągu tygodnia.

Mniej niż 4 razy w tygodniu – wystarczająca będzie pralka o ładowności 5-6 kg, o ile nie pierzesz często dużych rzeczy, takich jak kurtki czy kołdry.

4-6 razy w tygodniu – idealnie sprawdzi się pralka o ładowności 7 kg.

Więcej niż 6 razy w tygodniu – ogranicz częstotliwość prania, wybierając urządzenie o dużej ładowności (8+ kg).

Czas i wygoda

Jesteś skowronkiem czy sową? Wybierz urządzenie z funkcją opóźnienia startu, aby cykl prania skończył się w najbardziej dogodnym dla Ciebie czasie np. późnym wieczorem lub wcześnie rano, kiedy można skorzystać z niższych stawek za energię.

Suszenie

Chcesz skrócić czas suszenia? Wybierz pralkę z wysoką prędkością wirowania, aby skrócić czas suszenia. Im szybciej ubrania obracają się podczas cyklu prania, tym więcej wilgoci zostaje odwirowywane i tym krócej trzeba je suszyć.

Porada eksperta: pamiętaj o ustawianiu niższej prędkości wirowania delikatnych tkanin, aby dłużej zachować ich fason. 

Aby jeszcze lepiej dbać o delikatne tkaniny możesz wybrać pralki Electrolux PerfectCare lub UltraCareTM Eco z systemem UltraMix, które chronią każde włókno tkanin dzięki aktywacji detergentu i płynu zmiękczającego przed kontaktem z praniem. Bardziej równomierne rozprowadzanie sprawia, że środki czyszczące docierają do każdego włókna nawet w niskiej temperaturze. Ubrania są czyste, a tkaniny dłużej wyglądają jak nowe i są bardzo miękkie. Ponadto pralki z linii PerfectCare wyposażone są w system ColourCare, który zmiękcza wodę, zapewniając maksymalną skuteczność działania detergentów. Dzięki delikatnemu i dokładnemu praniu kolory Twoich ubrań będą długo wyglądać równie atrakcyjnie, jak w dniu zakupu.

Wybierz swoje urządzenie

Od przeznaczonych dla rodzin urządzeń z pojemnymi bębnami, poprzez zaawansowane pralki dbające o nawet najbardziej delikatne tkaniny, po zapewniające oszczędność miejsca wydajne urządzenia kompaktowe – z pewnością znajdziesz dla siebie idealną pralkę Electrolux.