Odkryj

Znajdź dla siebie idealną pralkę

System ColourCare – zawsze żywe kolory

Nasz system ColourCare zmiękcza wodę, zapewniając maksymalną skuteczność działania detergentów – nawet w niskich temperaturach. Dzięki delikatnemu i dokładnemu praniu kolory Twoich ubrań będą długo wyglądać równie atrakcyjnie, jak w dniu zakupu.

Kolory nie blakną*

*Test trwałości koloru przeprowadzony na czerwonej i czarnej tkaninie poliestrowej. Obejmował 50 cykli prania w temperaturze 30 stopni.

Kolory lubią sól

Nie stykając się z odzieżą, sól aktywuje filtr wymiany jonowej, który zmiękcza wodę, usuwając z niej szkodliwe minerały i zanieczyszczenia. Dzięki temu po wielu praniach kolory zachowują swoją intensywność, a czerń nie szarzeje.

Energooszczędność, czas i pielęgnacja — idealnie zrównoważone w programie UltraWash

Program UltraWash dla mieszanego wsadu zapewnia pielęgnację i energooszczędność w idealnych proporcjach podczas cyklu prania trwającego 59 minut. Skuteczne pranie w niskiej temperaturze chroni odzież. Pranie w 30ºC umożliwia oszczędność 30% energii w porównaniu z programem prania tkanin bawełnianych w temperaturze 40ºC. Łagodny dla ubrań i środowiska.

Skuteczne pranie w 30°C — oszczędność 30% energii*

*Program UltraWash umożliwia dokładne pranie w temperaturze 30°C i oszczędność nawet 30% energii w porównaniu z programem prania tkanin bawełnianych w temperaturze 40°C.

Ciesz się dłużej swoimi ubraniami dzięki systemowi UltraCare

Ciesz się dłużej ubraniami dzięki systemowi UltraCare. Zapewnia on wstępne mieszanie detergentu i płynu zmiękczającego z wodą, zanim jeszcze dotrą do bębna, dzięki czemu są równomiernie rozprowadzane w praniu. Przyspiesza to ich działanie i zapewnia ochronę włóknom tkanin.

Pranie bez zagnieceń prosto z pralki

Dzięki systemowi SteamCare uzyskasz profesjonalne rezultaty bez wychodzenia z domu. Zakończ każde pranie parą, aby zmniejszyć zagniecenia o 1/3 i osiągnąć gładkość ubrań bez stosowania wysokiej temperatury i bez prasowania. Możesz też skorzystać z programu parowego FreshScent, aby odświeżyć odzież i uniknąć zbędnego prania.

1/3 mniej zagnieceń*

* W porównaniu z taką samą pralką bez systemu SteamCare.

Nie pierz zbyt długo ubrań – odśwież je w ciągu zaledwie piętnastu minut

Uzyskaj efekt „świeżo wypranych” ubrań bez konieczności włączania pełnego programu prania po każdym ich założeniu. Electrolux FreshScent to pierwszy na świecie system odświeżania odzieży, który wykorzystuje parę i substancje zapachowe zamiast detergentu. Para i starannie wybrane przez nas zapachy sprawią, że twoje ubrania będą zachwycać świeżością.

Kobieta i lustro

System SensiCare- Twoje ubrania zawsze starannie wysuszone

System SensiCare dostosowuje czas trwania programu do wielkości ładunku, aby zaoszczędzić wodę i energię, a także zapobiec zbyt długiemu praniu.

Ubrania jak nowe na dłużej dzięki systemowi SensiCare

Dzięki specjalnym czujnikom system SensiCare rozpoznaje poziom wilgotności każdego ładunku prania i odpowiednio dostosowuje parametry cyklu. Dzięki temu nawet przy najmniejszych ładunkach nigdy nie trwa ono zbyt długo. Możesz zaoszczędzić czas i energię, a jednocześnie zapewnić ubraniom potrzebną pielęgnację podczas cotygodniowego prania, jak również szybkiego odświeżania ulubionej kurtki.

Sposób na oszczędność miejsca

Wykorzystaj optymalnie dostępne miejsce, używając łącznika. Ustaw bezpiecznie suszarkę na pralce bez konieczności zastosowania dodatkowych mocowań. Wbudowana wysuwana półka ułatwia wkładanie i wyjmowanie prania.

Dowiedz się więcej o naszych pralkach

Planując zakup pralki warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą wybrać urządzenie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom i stylowi życia. Optymalny wybór powinien uwzględniać m.in. dostępną przestrzeń, najczęściej prane rodzaje tkanin oraz liczbę prań, którą robisz tygodniowo. Poniżej znajdziesz nasz praktyczny przewodnik, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Electrolux EcoLine

Bardziej energooszczędne niż wskazuje na to najwyższa klasa energetyczna* – dbaj o środowisko z każdym praniem

Pralki Electrolux EcoLine przewyższają najwyższą klasę energetyczną A, oszczędzając do 30% więcej energii*. Regulują się również automatycznie, oszczędzając zasoby – użycie pary i automatyczne dozowanie detergentu zmniejsza zużycie wody nawet o 96%**.

*W odniesieniu do zużycia energii w stosunku do wartości granicznej zużycia energii w UE w porównaniu do klasy energetycznej A.
**Dostępność funkcji zależy od serii produktu.

Ile masz miejsca na instalację pralki?

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać pralkę wolnostojącą, czy do zabudowy, w pierwszej kolejności upewnij się, że będzie mieć odpowiednie wymiary. Zacznij od zmierzenia dostępnej przestrzeni:
Szerokość: 60-48 cm – zalecamy wybór pralki ładowanej od przodu
Szerokość: 45-40 cm – weź pod uwagę pralkę ładowaną od góry
Głębokość: 45-38 cm – przestrzeń odpowiednia na płytką pralkę ładowaną od przodu

Wskazówki: W przypadku małego pomieszczenia warto rozważyć zakup urządzenia typu 2 w 1 (pralko-suszarki).
Innym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest ustawienie suszarki na pralce.

Jak duże robisz pranie?

Wybierając pralkę należy zastanowić się jaki jest optymalna pojemność urządzenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Na wybór może wpłynąć fakt, jak często lub jak duże robisz pranie., czy pierzesz duże rzeczy: pościel, kołdry lub zasłony.

Wszystkie pralki Electrolux są wyposażone w system SensiCare. Technologia SensiCare wykorzystuje czujniki ciężaru, aby dostosowywać zużycie wody i energii w zależności od wielkości wsadu. Zapewnia to oszczędność czasu i pieniędzy, a także chroni ubrania przed zbyt długim praniem.

Ciche pralki i szybkie programy

Głośność pracy pralek Electrolux w samym cyklu prania nie przekracza 47 dB.

Krótki program umożliwia wypranie ubrań w ciągu zaledwie 20 minut (wsad do 3 kg). W przypadku większej większej ilości prania wybierz program UltraWash (dostępny w wybranych urządzeniach). 
Program UltraWash pozwala wyprać rzeczy w ciągu 59 minut, dzięki czemu idealnie nadaje się do prania późnym wieczorem lub do lekko zabrudzonej odzieży. 
Nowy program MixCare trwa zaledwie 49 minut.

W trosce o niskie rachunki, z szacunkiem dla planety

Program UltraWash - wysoka efektywność w 30ºC, oszczędność energii do 30%. 

Program UltraWash zapewnia lepszą skuteczność i pielęgnację prania w czasie poniżej godziny – bez pogorszenia wydajności. Dzięki temu sprawia, że ubrania dłużej wyglądają jak nowe. *z programem UltraWash w pralkach Electrolux wypierzesz swoje ubrania w 30°C i zaoszczędzisz nawet do 30% energii.

AutoDose – ochrona tkanin i oszczędność dozowania detergentu

Inteligentne czujniki systemu AutoDose precyzyjnie określają potrzebną dawkę detergentu i płynu zmiękczającego, aby chronić tkaniny przed zbyt szybkim zużyciem. Dzięki temu bawełniane ubrania można nosić nawet do trzech razy dłużej.

Inteligentne czujniki AutoDose obliczają dokładną ilość detergentu i środka zmiękczającego na podstawie rzeczywistego rozmiaru wsadu, w porównaniu z dozowaniem ręcznym, które często opiera się na pojemności pralki.

UnivesalDose jedyna taka szuflada na rynku!

Unikalna szuflada UniversalDose wykorzystuje dostosowane strumienie wody do zmiękczania i rozpuszczania kapsułek, aktywując je aż o 60% szybciej w porównaniu z kapsułkami umieszczonymi w bębnie. To dodatkowa moc usuwania plam w przypadku szybkiego prania (1 godz.) w niskiej temperaturze*.


*Test wewnętrzny z użyciem programu godzinnego, bawełna 30 °C, porównanie prania z kapsułką umieszczoną w szufladzie UniversalDose vs pranie z kapsułką umieszczoną w bębnie.

ColourCare! Kolory nie blakną*

System ColourCare oczyszcza wodę, zapewniając maksymalną skuteczność działania detergentów nawet w niskiej temperaturze. Pozwala to na delikatne i jednocześnie dokładne pranie.


*Test trwałości koloru przeprowadzony na czerwonej i czarnej tkaninie poliestrowej, który obejmował 50 cykli prania w temperaturze 30 stopni.

 

SensiCare - tkaniny dwukrotnie dłużej wyglądają jak nowe**

System SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku, aby zapobiec zbyt długiemu praniu ubrań. Dzięki temu dłużej zachowują one swój atrakcyjny wygląd. 

 

**Test trwałości kolorów przeprowadzony przez firmę Ritex. Test o numerze 15CR00099, przeprowadzony w grudniu 2015.

Inteligentna pralka

Aplikacja My Electrolux Care umożliwia połączenie urządzenia pralniczego z telefonem w celu bardziej inteligentnej pielęgnacji tkanin. Wystarczy otworzyć aplikację i wybrać temperaturę oraz rodzaj i kolor tkaniny. Na podstawie tych informacji aplikacja odpowiednio dostosuje program. Z myślą o indywidualnie dostosowanej pielęgnacji prania – przy użyciu smartfona.

Dopasowane urządzenia

Jeśli chcesz „dopasować” pralkę do suszarki, urządzenia Electrolux są do tego stworzone. Można je ustawiać jedno na drugim lub obok siebie, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń.


Dwie pasujące do siebie pralki

Pralka z funkcją wytwarzania pary

Funkcja wytwarzania pary to dobry wybór, jeśli chcesz uniknąć zagnieceń i prasowania. Pralki Electrolux z technologią SteamCare® oferują funkcję PlusSteam, która pozwala zmniejszyć nawet o jedną trzecią ilość zagnieceń poprzez dodanie pary pod koniec cyklu prania. Dostępny jest również oddzielny cykl parowy, umożliwiający szybkie i łatwe odświeżenie odzieży.

Certyfikaty

Certyfikat Woolmark potwierdza, że dane urządzenie spełnia wymogi firmy Woolmark. To daje pewność, że urządzenia Electrolux działają wystarczająco delikatnie, aby umożliwiać pranie nawet delikatnej wełny.

Urządzenia Electrolux z serii 800 uzyskały certyfikaty* marek Ariel i Lenor. Oznacza to, że zapewniają optymalne efekty prania i rozprowadzanie detergentu i płynu zmiękczającego do tkanin, gwarantując odpowiednią pielęgnację każdego włókna. Dzięki temu twoje ubrania będą dłużej wyglądać jak nowe.

Pierz, susz, noś dłużej z Electrolux PerfectCare

Przedłuż życie swoich ubrań i zadbaj o planetę
z Electrolux PerfectCare.