Odkryj

Filtr do mikroplastiku

Czym jest mikroplastik?

Mikroplastik to cząstki plastiku o rozmiarze mniejszym niż 5 mm. Są to zanieczyszczenia, które nie ulegają łatwo biodegradacji i są bardzo trwałe w środowisku morskim. Większość drobin mikroplastiku zanieczyszczającego morza i oceany pochodzi z odzieży i tekstyliów. Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) stwierdził, że samo pranie powoduje co roku uwalnianie do oceanu około pół miliona ton plastikowych mikrowłókien. Jest to ilość potrzebna do wyprodukowania niemal trzech miliardów koszul poliestrowych.

Jak nie zanieczyszczać środowiska mikroplastikiem?

  1. Pierz rzadziej – z jednego wsadu prania można uwolnić nawet 700 000 mikrowłókien.
  2. Noś częściej – nowa odzież może zrzucić nawet 8 razy więcej mikrowłókien niż ta sama odzież po 5 praniach. Następnie uwalnianie mikrowłókien stabilizuje się na dużo niższym poziomie.
  3. Rób większe prania — większe wsady prania zmniejszają uwalnianie mikrowłókien ze względu na mniejsze tarcie i niższy stosunek wody do tkaniny.
  4. Pierz w niższej temperaturze – pranie w temperaturze 40°C powoduje utratę większej ilości włókien niż pranie w temperaturze 30°C
  5. Zainstaluj w pralce filtr do mikroplastiku – filtr Electrolux pomaga wychwytywać do 90% mikroplastikowych włókien podczas prania. Zmniejszy to ich uwalnianie do arterii wodnych, rzek i oceanów.

Razem zadbajmy o lepsze jutro

Electrolux to wiodąca globalna firma produkująca sprzęt AGD, która od ponad 100 lat zmienia życie na lepsze. Dzięki naszemu nowemu filtrowi z mikroplastiku chcieliśmy stworzyć narzędzie dla konsumentów, którzy chcą dokonywać zrównoważonych wyborów w swoim codziennym życiu. Na ogół konsumenci dbają o środowisko i chcą dbać o swoje ubrania. Z filtrem mogą zrobić jedno i drugie. Filtr do mikroplastiku posiada wkład z filtrem z cienkiej siatki, który wyłapuje mikroplastikowe włókna o wielkości powyżej 45 mikronów, uwalniane z odzieży syntetycznej w procesie prania. To kolejny przykład na to, jak tworzymy odpowiedzialne innowacje, które pomagają budować lepsze jutro.

Zobacz produkt

0

0(0  Opinie )

Filtr, który przechwytuje włókna mikroplastyczne. W zestawie szczotka do czyszczenia oraz śruby mocujące.