PureBlack

Nowa linia piekarników

Stylowe i nowoczesne

Linia czarnych piekarników Pure Black Electrolux, łączy wysokiej jakości czarne szkło z eleganckim i wyrafinowanym metalowym wykończeniem w głębokiej czerni.
 

Zużywaj do 20% mniej energii gotując na parze z piekarnikiem Steam Boost

Gotując swoje ulubione potrawy w niższych temperaturach na parze, zużywasz do 20%* mniej energii.
W ten sposób możesz nie tylko obniżyć koszty energii a tym samym zaoszczędzić na rachunkach ale przede wszystkim jest to doskonały wybór dla planety.

*Wewnętrzne testy porównawcze oparte na teście piekarnika Electrolux SteamPro [BSE998230M] i piekarnika wielofunkcyjnego Electrolux [BPE556370M]. Test przeprowadzony na filecie z łososia i piersi z kurczaka metodą SousVide.

Zalety piekarnika parowego

Piekarnik parowy oprócz tego, że oferuje wszystkie funkcje standardowego piekarnik, to dodatkowo pozwala na gotowanie i pieczenie z dodatkiem pary.
Zalety piekarnika parowego:
  • potrawy soczyste w środku i chrupiące z wierzchu
  • mniejsze zużycie tłuszczu i oleju
  • zachowanie witamin i składników mineralnych
  • szybszy czas pieczenia
  • lepszy smak i aromat

Proste pieczenie parowe za pomocą Steamify

Nie musisz się obawiać, że nie będziesz wiedzieć jak piec na parze, funkcja Steamify wyręczy Cię w sterowaniu ustawieniami piekarnika parowego. Wystarczy tylko określić temperaturę, w jakiej przewidziane jest pieczenie a piekarnik automatycznie dobierze optymalną ilość pary oraz dostosuje pozostałe parametry pracy, aby uzyskać pożądany rezultat.

Generator pary – najwyższa jakość

Generator pary w piekarnikach parowych Electrolux posiada zaawansowaną technologię zaczerpniętą z urządzeń profesjonalnych.  Dzięki temu może wytwarzać 4 różne poziomy par od 25% do 100%, w zależności od sposobu przyrządzenia potrawy, w tym pieczenia, przypiekania czy gotowania na parze ryb i warzyw).

Regeneracja (odgrzewanie) za pomocą pary

Korzystając z funkcji  „Regeneracja”, możemy skutecznie odgrzać danie bez obawy o utratę świeżego smaku i aromatu. Odgrzewanie potraw przy użyciu pary zapobiega wysychaniu ich powierzchni. Korzystając z tej funkcji możemy ograniczyć wyrzucanie czerstwego pieczywa czy resztek obiadu z poprzedniego dnia.

Pieczenie na kilku poziomach

Pojemna komora i blachy w rozmiarze XL ułatwiają jednoczesne pieczenie na 3 poziomach i przygotowanie posiłku dla całej rodziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz nie tylko szybko przygotować kilka potraw w tym samym czasie ale przede wszystkim możesz zaoszczędzić czas i energię.

Termosonda

Użycie jej zwiększa kontrolę nad procesem pieczenia. Termosonda monitoruje temperaturę wnętrza potrawy, bez ryzyka niedopieczenia czy przepieczenia. Gdy potrawa jest gotowa, termosonda zasygnalizuje zakończenie pieczenia i wyłączy piekarnik.

Gotowanie wspomagane

Intuicyjna funkcja Gotowania Wspomaganego ułatwi nam pieczenie . Wystarczy wybrać  odpowiednie danie jakie chcemy przygotować a piekarnik dostosuje właściwy program i czas. Można zapisać własne ustawienia oraz najlepsze przepisy dodać do ulubionych.

Wygodny monitoring procesu pieczenia dzięki kamerze

Piekarnik wyposażony w wewnętrzną kamerę, dzięki łączności Wi-Fi, pozwala nie tylko zdalnie śledzić postęp pieczenie na ekranie telefonu, bez potrzeby otwierania drzwi. Z pomocą aplikacji MyElectrolux można także regulować czas i temperaturę pieczenia oraz korzystać z przepisów i naszych inspiracji.

Idealnie czysty piekarnik

Samooczyszczająca się funkcja pyrolityczna ułatwia utrzymanie piekarnika w czystości. Piekarnik nagrzewa się do temperatury 500 °C , w której tłuszcz i resztki jedzenia zamieniają się w popiół, który można łatwo wytrzeć wilgotną ściereczką.
  • Idealna czystość piekarnika.
  • Bez szorowania i używania detergentów.

Ponad 100 lat profesjonalnego doświadczenia

Od dziesięcioleci nasza firma wyposaża profesjonalne kuchnie na całym świecie w innowacyjne produkty. Przez lata ściśle współpracowaliśmy z najlepszymi szefami kuchni, aby opracować produkty i technologie, które pozwolą również w naszych domach tworzyć wspaniałe dania jak w najlepszych restauracjach.

Marka nr 1 w piekarnikach parowych

Piekarniki parowe marki Electrolux są najczęściej wybieranymi piekarnikami parowymi w Polsce.* Nasze wieloletnie doświadczenie i produkty tworzone  przez ekspertów pozwoliły nam zdobyć zaufanie i  zadowolenie tysięcy konsumentów.

*Na podstawie danych międzynarodowej firmy badawczej, za okres I-XII 2022

Zobacz modele

4,9

4,9(135  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,9

4,9(125  Opinie )

Piekarnik parowy SteamCrisp.
4,9

4,9(60  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamCrisp.
4,9

4,9(47  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBake.
4,9

4,9(32  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBake.
4,8

4,8(23  Opinie )

Piekarnik elektryczny SurroundCook.

Akcesoria

5

5(1  Opinie )

Spray, który usuwa nawet najbardziej uporczywe tłuste plamy z urządzeń do gotowania. To prosty sposób utrzymania piekarnika, kuchenki mikrofalowej i grilla w czystości. Skład skutecznie usuwa plamy, ale jest delikatny dla powierzchni, dzięki czemu urządzenia dłużej wyglądają jak nowe.
0

0(0  Opinie )

Nieprzywierająca blacha Easy2Clean o głębokości 40 mm do pieczenia mięs i ciast.
0

0(0  Opinie )

Odkamieniacz do piekarników parowych.