Odkryj

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Usuń do 99,97% smogu i alergenów

Na wdychanie zanieczyszczonego powietrza jesteśmy niestety narażeni również w domach. Alergeny i pyły zawieszone przedostają się przez okna, jak również wdychamy lotne związki organiczne, które uwalniane są z np. mebli, tapet, farb czy tekstyliów w domu.

Oczyszczacze powietrza Electrolux skutecznie usuwają do 99,97% pyłów, kurzu, smogu i alergenów, a dzięki wysokiej wydajności błyskawicznie filtrują powietrze we wnętrzach.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza, który usuwa z powietrza zanieczyszczenia, a do tego jest tani w eksploatacji?

Jakiego oczyszczacza potrzebujesz?

1. Oczyszczacz powietrza do dużych czy małych pomieszczeń?
2. Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka, sypialni czy salonu?
3. Oczyszczacz wolnostojący czy do zawieszenia na ścianie?
4. Jaki filtr do oczyszczacza powietrza wybrać?
5. Oczyszczacz powietrza z funkcją zdalnego sterowania.
6. Oczyszczacz z funkcją jonizacji.
7. Dodatkowe akcesoria do oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczacz do dużych czy małych pomieszczeń?

Nasze mieszkania i domy są różnej wielkości i nie każdy oczyszczacz będzie odpowiedni do danej powierzchni. Na skuteczność filtracji ma wpływ swoboda cyrkulacji powietrza, dlatego zalecamy umieszczenie jednego oczyszczacza w każdym pomieszczeniu.

Do salonów i większych pomieszczeń rekomendujemy modele Pure A9, które są idealne do powierzchni do 92 m2 oraz 129 m2, w zależności od modelu. Oczyszczacze Well A7 z możliwością zawieszenia na ścianie zalecane są do sypialni i mniejszych pokoi jak np. pokoje dziecięce lub pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 59 m2.

Przy wyborze oczyszczacza należy zwrócić również uwagę na współczynnik CADR, czyli ilości powietrza filtrowanego w ciągu godziny.

Oczyszczacze Pure A9 z serii PA91-60X mają współczynnik CADR 618 m3/h, dzięki czemu oczyszczacz w mniej niż 5 min. jest w stanie oczyścić powietrze w salonie o powierzchni 20 m2. W modelach  Well A7 CADR wynosi 285 m3/h

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka, sypialni czy salonu?

Wybierając oczyszczacz powietrza do sypialni lub pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu wyrażony w decybelach dB i wybrać cichy model.  

Urządzenia te pracują w różnych trybach i w zależności szybkości pracy wentylatora, czyli intensywności filtrowania, poziom głośności jest różny.

Oczyszczacze Electrolux posiadają kilka trybów pracy, w tym tryb nocny, który emituje najniższy poziom dźwięku, prawie niesłyszalny dla ucha.

Modele Pure A9 w trybie nocnym pracują na poziomie zaledwie 16 dB co można porównać do szeptu a modele Well A7, tylko 24 dB co odpowiada szumowi letniego deszczu. Dodatkowo w trybie nocnym panel sterowania wygasza się co pozwala na spokojny sen.

Oczyszczacz wolnostojący czy do zawieszenia na ścianie?

Zdrowie dzieci to priorytet dla rodziców, dlatego tak ważne jest to, aby powietrze w pokojach dziecięcych było czyste. Zazwyczaj mają one niewielki metraż i trudno wygospodarować miejsce na dodatkowe urządzenie.

Do takich pomieszczeń oczyszczacz powinien mieć wysoką skuteczność i kompaktowe rozmiary.  Aby zaoszczędzić miejsce oczyszczacze Well A można zawiesić na ścianie, np. przy łóżku lub biurkiem.  Dzięki czemu mamy dodatkową wolną przestrzeń na podłodze. To unikalne i bardzo praktyczne rozwiązanie wśród oczyszczaczy powietrza na które warto zwrócić uwagę przy wyborze modelu do małego pokoju.

Jaki filtr w oczyszczaczu będzie najlepszy?

W zależności od pory roku czy indywidualnych potrzeb, oczyszczacze powietrza Electrolux można wyposażyć w różne rodzaje filtrów.

Na sezon zimowy zalecamy filtr antysmogowy, który posiada filtrację HEPA i usuwa do 99,97% smogu.

W sezonie alergicznym idealnie sprawdzi się filtr antyalergiczny, który wychwytuje i neutralizuje do 99% cząsteczek pyłków unoszących się w powietrzu, pomagając zminimalizować reakcje alergiczne. To idealny filtr do oczyszczaczy powietrza dla alergików.

W okresie wzmożonych zachorowań na grypę i przeziębienie warto wybrać filtr antywirusowy, który posiada naturalny wkład antybakteryjny i zatrzymuje nawet 99% unoszących się w powietrzu bakterii, wirusów i substancji drażniących.

Każdy filtr posiada inteligentny znacznik, który rozpoznaje stan zużycia i informuje o konieczności wymiany.  Przy 4-godzinnej dziennej pracy oczyszczacza Pure A9 filtr wystarczy nawet na 3 lata. Filtry można dowolnie wymieniać między sezonami.

Oczyszczacz powietrza z funkcją zdalnego sterowania

Możliwość uruchomienia oczyszczacza zdalnie oraz sterowania i kontroli parametrów z aplikacji  ma duże znaczenie w użytkowaniu.

Dzięki temu wracając do domu możesz włączyć oczyszczacz wcześniej i wejść do domu, w którym powietrze zostało przed chwilą oczyszczone.

Oprócz tego, w aplikacji możesz kontrolować jakość powietrza na zewnątrz, a także włączyć blokadę rodzicielską czy sprawdzić stan zużycia filtra.

Wystarczy zainstalować aplikację Electrolux, żeby podnieść komfort korzystania z oczyszczacza.

Oczyszczacz z funkcją jonizacji

Oczyszczacze powietrza Electrolux posiadają dodatkową funkcję jonizacji powietrza.

Polega ona na wypuszczaniu naładowanych dodatnio i ujemnie jonów, które eliminują napotkane cząsteczki zanieczyszczeń.

Funkcja jonizacji realnie poprawia jakość powietrza w domu.

W oczyszczaczach powietrza Electrolux Pure A9 oraz Well A7 funkcję jonizacji można włączyć poprzez aplikację Electrolux.

Dodatkowe akcesoria do oczyszczaczy powietrza

Nasze wnętrza często odświeżamy poprzez m.in. przez zmianę koloru ścian czy drobnych elementów wystroju.

Oczyszczacze powietrza Electrolux doskonale komponują się z każdym wnętrzem, ale można je także dodatkowo spersonalizować.  

Do modeli Well A7 można dokupić dodatkowy zestaw akcesoriów składający się z drewnianych nóżek, skórzanych uchwytów i kolorowej osłonki, przez co świetnie wpasują się do pokoju dziecięcego. Do oczyszczaczy  Pure A9 można dokupić  drewniane nóżki w naturalnym kolorze drewna lub ciemne bejcowane, które zwiększają wysokość oczyszczacza o 8 cm.

Poznaj parametry wybranych modeli

Zanim dokonasz zakupu oczyszczacza powietrza, zapoznaj się z tabelą obok i znajdź urządzenie idealnie dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb!