Dążymy do bardziej zrównoważonego życia

Zmiana klimatu jest faktem i musimy zadbać o naszą planetę. Jednym ze sposobów jest bardziej zrównoważony styl życia. Przechodzenie na bardziej energooszczędne urządzenia AGD przynosi nie tylko korzyści środowisku, ale też potencjalne długoterminowe oszczędności. Marka Electrolux tworzy innowacje, które wyróżniają się dziś, pomagając budować lepsze jutro. Naszym celem jest ułatwianie konsumentom bycie bardziej przyjaznym dla środowiska i prowadzenie bardziej zrównoważonego życia , a także prowadzenie bardziej zrównoważonej działalności, mierzonej konkretnymi kamieniami milowymi.

 

WIĘCEJ O NASZYM RAPORCIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Poznaj produkty i funkcje które pomogą Ci budować lepsze jutro

 • Otwarta lodówka w kuchni
  Precyzyjna temperatura zapobiega marnowaniu żywności

  Lodówka Cooling360 z serii 800 ułatwia przechowywanie żywności dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi, który sprawia, że chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane w całej chłodziarce. Boczne ściany ze stali szlachetnej szybko schładzają się po otwarciu drzwi, wydłużając świeżość składników i zmniejszając ilość marnowanej żywności. 

 • Pranie na plaży
  Jak nie zanieczyszczać środowiska mikroplastikiem?

  Przy odrobinie Twojego wysiłku nasz filtr mikroplastiku pomaga wychwytywać do 90% mikroplastikowych włókien podczas prania. Zmniejszy to ich uwalnianie do arterii wodnych, rzek i oceanów.

 • Bezprzewodowy odkurzacz w salonie
  Oszczędzaj energię z trybem automatycznym

  Odkurzacze bezprzewodowe Electrolux Ecoline z serii 700 i 800 pomagają oszczędzać energię w trybie automatycznym i są wykonane z tworzywa sztucznego częściowo pochodzącego z recyklingu.

Do końca 2022 r. Electrolux zmniejszył emisję gazów cieplarnianych w działalności operacyjnej o 82% w porównaniu z 2015 r.

Electrolux EcoLine

Rozumiemy, że wybór bardziej zrównoważonych, energooszczędnych urządzeń domowych może być trudny.

Electrolux przedstawia linię produktów Electrolux EcoLine, nasze najbardziej energooszczędne, starannie wyselekcjonowane modele. By pomóc ograniczać negatywny wpływ na klimat, a jednocześnie zapewnić wysoką jakość działania, wszystkie modele Electrolux EcoLine zaprojektowano tak, aby można było z nich korzystać bez wysiłku i z najwyższą wydajnością każdego dnia, spełniając przy tym najwyższe kryteria etykiet energetycznych. Najwyższej jakości urządzenia Electrolux EcoLine obejmują wszystkie główne kategorie produktów od sprzętów kuchennych, pralniczych po odkurzacze i oczyszczacze powietrza.

98% energii elektrycznej wykorzystywanej w działalności globalnej pochodzi ze źródeł odnawialnych

Grupa Electrolux aktywnie dąży do tego, aby do 2025 r. korzystać w 100% z odnawialnej energii elektrycznej na całym świecie.

Energia elektryczna stanowi 60% całkowitego zużycia energii przez Grupę Electrolux i jest kluczowym elementem procesu eliminacji wykorzystania paliw kopalnych w działalności firmy do 2030 r. i w całym łańcuchu wartości do 2050 r.

 • Odkurzacz z przetworzonym plastikiem
  Przyjazny dla środowiska

  Aż 50% plastiku wykorzystanego do produkcji odkurzacza pochodzi z recyklingu, a dołączona instrukcja, drukowana jest na papierze z makulatury. Odkurzacz jest przyjazny środowisku bez straty wydajności.

 • Lodówka z przetworzonym plastikiem
  Wnętrze z 70% plastiku z recyclingu

  Wnętrza naszych lodówek Genesi wykonane są w 70% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Wykorzystujemy tworzywa sztuczne z wyrzuconych lodówek do produkcji nowych, pomagając w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów w obiegu.

Inne tematy z zakresu zrównoważonego rozwoju

 • Pranie na wieszakach
  Raport „Prawda o praniu”

  Zapoznaj się z naszym badaniem zachowań związanych z praniem: Obniżenie temperatury prania do 30°C, używanie bardziej energooszczędnych urządzeń i odświeżanie parą to kluczowe elementy zmniejszania śladu węglowego i walki z globalnym ociepleniem.

 • Garnki na płycie grzewczej w kuchni
  Electrolux FoodFoundation

  Electrolux Food Foundation inwestuje w kwestie związane z żywnością i ekologią. Chcemy inspirować do bardziej zrównoważonego gotowania i wspierać potrzebujących poprzez edukację i pomoc. Nasza fundacja współpracowała do tej pory z ponad 150 tys. osób.

 • Warzywa na talerzu i desce do krojenia
  11-letni Program Better Living

  11-letni Program Better Living Electrolux sprzyja bardziej zrównoważonemu światu poprzez 100 zmieniających się działań w obszarach lepszego odżywiania, pielęgnacji odzieży, środowiska domowego i firmy do 2030 r.