Klimatyczne bajki

„Klimatyczne Bajki” to pełne ciepła i humoru opowiadania, które nie tylko bawią, ale również uczą, jak ważna jest troska o środowisko. Głównymi bohaterami słuchowiska są 6-letnia Ela, jej brat Aleks oraz ich rodzice. Dzieciaki z entuzjazmem poznają otaczający ich świat, wielokrotnie popadając w niemałe tarapaty. Ela i Aleks lubią zadawać dużo pytań. Są jak mali detektywi, ciekawi ich dosłownie wszystko. Ze wsparciem rodziców wyrabiają swoją wrażliwość ekologiczną i dowiadują się, jak dbać o planetę i jej zasoby.

Kasia Ogonowska i Wydawnictwo Parasolka

Autorka książki „Rózia i kolorowe emocje”, inicjatorka charytatywnej akcji Bajki pod Parasolką, felietonistka magazynu dla rodziców „Dzieci”. Odkąd była małą dziewczynką, miała kota na punkcie pisania, więc już wtedy postanowiła, że zwiąże swoje życie zawodowe z tworzeniem tekstów. Dzisiaj jej córka nie wyobraża sobie dnia bez wspólnego czytania albo wieczoru bez historyjki na dobranoc, co niezmiennie inspiruje Kasię do tworzenia bajek i opowiadań dla dzieci, które towarzyszą rodzinom w poznawaniu emocji i odkrywaniu świata. Współzałożycielka wydawnictwa Parasolka, rodzinnego wydawnictwa, które proponuje barwne opowieści dla dzieci w formie książek, czytanek i audiobooków.

Słuchaj na:

Sprawdź playlistę! Co tydzień nowy odcinek!

Sprawdź playlistę! Co tydzień nowy odcinek!

Nasi bohaterowie

Poznajcie Elę i Aleksa, czyli dwójkę urwisów, uczących się, jak istotna jest troska o środowisko. W niezwykły świat “Klimatyczny Bajek” zabiorą Was Marta Wierzbicka jako Ela oraz Jarosław Boberek - jako Aleks.

Naszym postaciom

głosów użyczyli:

Marta Wierzbicka

Aktorka teatralna i serialowa. Popularność zdobyła, wcielając się w rolę Oli Zimińskiej w serialu „Na Wspólnej”. Obecnie występuje na deskach stołecznych teatrów Komedia i Kamienica. Udzieliła swojego głosu tytułowej bohaterce w polskim dubbingu filmów „Alicja w Krainie Czarów” i "Alicja po drugiej stronie lustra" Tima Burtona, a także głównej bohaterce gry “Until Dawn”. Prywatnie wielka miłośniczka zwierząt oraz dobrego designu.

Jarosław Boberek

Polski aktor dubbingowy, filmowy oraz teatralny, lektor i reżyser. Związany ze światem filmów, seriali – największą popularność przyniosła mu rola posterunkowego w kultowej „Rodzinie zastępczej”.  Szczególnie ceniony za ponadprzeciętne zdolności głosowe. Użyczył głosu wielu znanym postaciom – takim jak Kaczor Donald, Grinch czy Król Julian.

Poznaj Świat Eli i Aleksa

O tym, jak ważne jest powietrze, nie trzeba nikogo przekonywać, zwłaszcza Eli i Aleksa. Poznaj historię o smogu, dowiedz się, jak z nowym wyzwaniem poradziło sobie nasze rodzeństwo i stań się świadkiem wyścigu domowych poduszkowców!

Recenzje

 • Ladnebebe.pl

  Jak mówić do dzieci o ekologii, żeby chciały słuchać? Ich językiem! „Klimatyczne bajki” dzięki małym bohaterom i przyjaznej formie słuchowiska trafiają do najmłodszych mieszkańców planety Ziemia. Pokazują przy tym, że dbanie o środowisko to nie tylko nasz obowiązek, ale też przyjemne czynności na co dzień. Posłuchajcie, a sami zobaczycie, że rodzinka Zieleniewskich mieszka u was w domu!

 • Bliżej przedszkola

  Ekologia w wydaniu dla najmłodszych? Jesteśmy „na TAK”! Klimatyczne bajki w przystępny, ale i klarowny sposób przekazują treści pozwalające kształtować świadomość ekologiczną u dzieci.  Okraszone humorem, codzienne sytuacje sympatycznego rodzeństwa – Eli i Aleksa sprytnie przedstawiają drobne działania, które może podjąć naprawdę każdy, aby małymi kroczkami pomagać naszej planecie. Forma słuchowiska oraz dostępność na różnych platformach to dodatkowy atut Klimatycznych bajek. Można je bowiem odtwarzać dowolnym miejscu – w domu, w przedszkolu, w samochodzie korzystając z ulubionego serwisu.
  A Ty, jaki masz sposób, aby promować ochronę środowiska?
  …bo żeby dbanie o planetę weszło w nawyk, trzeba zacząć od najmłodszych lat! ☺

 • Bajka Pana Kleksa

  "Klimatyczne bajki" utwierdzają nas w przekonaniu, że jeśli uczyć dzieci skutecznie, to tylko poprzez zabawę i za pomocą atrakcyjnej dla nich formy. Twórcy projektu doskonale o tym wiedzą! Przyjemne dla ucha i zrozumiałe dla małego odbiorcy słuchowiska w przystępny sposób mówią o tym, jak możemy zadbać o nasze środowisko. Pozwólcie dzieciom poznać historie bohaterów takich jak one, by zapragnęły stać się obrońcami naszej planety przed czyhającymi na nią niebezpieczeństwami. 

Partnerzy


Klimatyczne bajki Partnerzy