Odkryj

Oddychaj na zdrowie

Sport w mieście

Sport w mieście – o czym pamiętać latem?

Ciepłe dni zdecydowanie bardziej mobilizują do zażywania ruchu. Co ciekawe, zależność między podejmowaniem aktywności fizycznej a miejscem zamieszkania jest widoczna w badaniach. 

Czerwiec dla alergika

Czerwiec dla alergika

Czerwiec to najtrudniejszy okres dla alergika. Na ten miesiąc przypada szczyt sezonu pylenia traw. Stężenie pyłków w powietrzu jest w całej Polsce na poziomie wysokim lub bardzo wysokim. To właśnie alergeny pyłku traw są w naszym kraju najczęstszą przyczyną alergicznego nieżytu nosa, zapalenia spojówek oraz astmy pyłkowej. 

Idealnie wysprzątany pokój

Alergia – poznaj fakty i mity i… oddychaj na zdrowie!

Alergia nazywana jest dżumą XXI wieku. edług badań ECAP aż 24% Polaków cierpi na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, a 11% choruje na astmę. Z każdym rokiem, te przypadłości diagnozowane są u coraz większej liczby Polaków. Ze względu na skalę problemu, niezwykle ważna jest edukacja w tym temacie. Kampania „Oddychaj na zdrowie”, zainicjowana przez Electrolux, promuje najnowszą wiedzę dotyczącą alergii i inspiruje do odpowiedniej profilaktyki – także w zaciszu własnego domu.

Odkurzacz Ultrasilencer ZEN, w tle pies leżący przy kominku

Przewodnik po alergii

Dowiedz się więcej o faktach i mitach dotyczących alergii z poradnika opracowanego przez dr n.med. Piotra Dąbrowieckiego, alergologa z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Biały odkurzacz Ultrasilencer

Jak dbać o powietrze w domu, aby oddychać na zdrowie?

Na co dzień zazwyczaj zwracamy uwagę na zapach, przejrzystość czy wilgotność powietrza. Rzadko natomiast zastanawiamy się, jak to, czym oddychamy, wpływa na nasze zdrowie. Tymczasem wielu z nas, nie wiedząc o tym, może mieć alergię na roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni, pyłki roślin, pierze oraz sierść zwierząt. Alergeny powietrznopochodne są niezwykle trudne do wyeliminowania, warto jednak poznać sposoby, by zmniejszyć ich ilość w domu.

Odkurzacz Ultrasilencer ZEN, w tle pies leżący przy kominku

Astma - rosnący problem

W Polsce na astmę choruje ok. 11% społeczeństwa, a liczba zachorowań ciągle rośnie. Dlaczego? Czy istnieje sposób, by zminimalizować ryzyko zachorowania na tę chorobę i jak radzić sobie w codziennym życiu, będąc astmatykiem?

Odkurzacz Ultrasilencer ZEN, w tle pies leżący przy kominku

Wykurz alergię, czyli odkurzacz dla alergika

Z badania Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce (ECAP) wynika, że co czwarty Polak cierpi na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, a co drugi alergik uczulony jest na roztocza kurzu domowego. Gdy któryś z domowników jest uczulony na alergeny znajdujące się w powietrzu, zwykły sprzęt AGD może okazać się niewystarczająco skuteczny. Jak zatem dobrać najlepszy odkurzacz dla alergika?

Odkurzacz Ultrasilencer ZEN, w tle pies leżący przy kominku

Jak przygotować dom na przybycie dziecka?

Ostatnie tygodnie ciąży są dla debiutujących rodziców pełnym nadziei oczekiwaniem i przygotowywaniem się na przywitanie dziecka. Jak sprawić, by świeżo upieczona mama i noworodek czuli się komfortowo? Na co zwrócić uwagę w tym wyjątkowym czasie, jak zadbać o czystość w mieszkaniu i relaksującą atmosferę?

Odkurzacz Ultrasilencer ZEN, w tle pies leżący przy kominku

Gdy Twoje dziecko jest alergikiem

Jak złagodzić objawy alergii u dziecka, szczególnie w okresie pylenia? Czy dom może być bezpiecznym miejscem nauki i zabawy, wolnym od roztoczy i czynników wywołujących uczulenie? Oto kilka sposób na mieszkanie czyste i przyjazne małemu alergikowi.

Niezwykle cicha praca dzięki systemowi Silent Zen™

Ssawka AeroPro™ Parketto Pro do wydajnego odkurzania twardych podłóg

Cyfrowy wyświetlacz do wyświetlania komunikatów i przypomnień o konieczności wymiany worka

Niezwykle cicha praca dzięki systemowi Silent Zen™

Miniturboszczotka AeroPro™ i ssawka AeroPro™ Parketto Pro do różnych rodzajów powierzchni

Przeciwzapachowy worek na kurz S-bag™

Niezwykle cicha praca dzięki systemowi Silent Zen™

Antyalergiczne worki na kurz S-bag™

Doskonały filtr Allergy Plus™ dla zapewnienia większej czystości w domu