5 sposobów na wiosenne porządki

5 sposobów na wiosenne porządki

Początek cieplejszej pory roku to moment, kiedy wstępuje w nas nowa energia do działania. Wiosna to czas, kiedy wiele osób decyduje się na generalne porządki. Kompleksowe sprzątanie jednak to dosyć skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego planu. Razem z marką Electrolux, podpowiadamy, jak ułatwić sobie wiosenne porządki przy pomocy kilku prostych zasad.

1.  Zacznij od planu

Generalne porządki warto zacząć od sporządzenia planu, który pozwoli rozłożyć zadania na kilka dni czy nawet tygodni. Wiosenne sprzątanie różni się od codziennego tym, że jest dużo bardziej szczegółowe i wymaga posprzątania tych miejsc, o których zazwyczaj zapominamy. Dzięki odpowiednio przemyślanemu planowi łatwiej nam będzie zabrać się za wykonanie wszystkich czynności porządkowych. Sprzątanie można podzielić na poszczególne pomieszczenia, tworząc listę czynności do wykonania w każdym z nich. Na wiosnę powinniśmy wyczyścić szafki kuchenne i pozbyć się przeterminowanej żywności. Warto także uprać tekstylia – poduszki, zasłony, koce czy dywany. Wszystkie te obowiązki wydają się pracochłonne, ale odpowiednio przygotowany plan oraz nowoczesna technologia pomogą nam w procesie porządkowania przestrzeni na wiosnę.

2.  Na pierwszy ogień najtrudniejsze miejsca

Wiosenne sprzątanie to czas, kiedy powinniśmy dotrzeć także do najtrudniej dostępnych miejsc. Bezprzewodowy odkurzacz Electrolux Pure F9 dzięki regulowanej teleskopowej rurze pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków, takich jak karnisze, lampy czy narożniki przy suficie. Przesuwany korpus urządzenia pozwoli także na dokładne posprzątanie powierzchni pod meblami. Dodatkowo, wyciągany i elastyczny wąż zapewnia niezwykle szerokie możliwości – przy okazji wiosennych porządków można posprzątać w środku szafki czy szuflady. Z takim urządzeniem generalne sprzątanie będzie wymagać dużo mniej czasu i wysiłku.    

3. Zapewnij sobie zdrową przestrzeń

Uporządkowany dom jest gwarancją lepszego samopoczucia domowników. Jednym z koniecznych elementów do zdrowych warunków w domu jest czyste powietrze. Wiosenne porządki to doskonały moment, żeby zadbać o rośliny lub dokupić nowe, które będą dodatkowo oczyszczać powietrze. W utrzymaniu czystego powietrza może pomóc także odkurzacz Pure F9. Szczelny zbiornik na kurz oraz 5-stopniowa filtracja powietrza wylotowego gwarantują zatrzymywanie ponad 98,6 % drobnego pyłu. To ważne szczególnie dla alergików. Z myślą o nich powstał model Pure F9 Allergy, który został dodatkowo wyposażony w mini turboszczotke, idealnie nadającą się do czyszczenia mebli tapicerowanych z kurzu czy sierści. Dzięki temu, podczas wiosennych porządków będziemy mogli dokładnie wyczyścić materace czy dywany, zapewniając sobie tym samym zdrowsze, czystsze powietrze.

4. Pamiętaj o oknach

Okna powinny być dokładnie umyte przynajmniej raz w roku i w wielu domach dzieje się to właśnie na wiosnę. Tradycyjne metody mycia okien są skuteczne, jednak zajmują dużo czasu i wymagają także nieco wprawy. Przy pomocy myjki do okien i powierzchni płaskich Electrolux Well S7 wyczyścimy okna w łatwy sposób, nie pozostawiając smug ani zacieków. Gwarantuje ona skuteczność i wygodę użytkowania - ergonomiczny kształt myjki umożliwia łatwe mycie nawet trudno dostępnych miejsc, a duży zbiornik na brudną wodę nie wymaga częstego opróżniania i jest przystosowany do czyszczenia w zmywarce. Urządzenie zachowuje wysoką efektywność przez długi czas przy jednocześnie cichej pracy – poziom hałasu wynosi jedynie 60 dB. Mycie okien przy użyciu myjki Electrolux WellS7 trwa 3-krotnie krócej niż w przypadku tradycyjnych metod. To urządzenie, które wyraźnie skróci proces wiosennych porządków.

5. Własny komfort przede wszystkim

Podczas generalnego sprzątania zależy nam zarówno na wygodzie i dokładności, jak i maksymalnie krótkim czasie pracy. Oba te elementy gwarantują urządzenia Electrolux – odkurzacz Pure F9 i myjka WellS7.  Pure F9 jest na tyle uniwersalny i skuteczny, że może być głównym odkurzaczem w domu, a WellS7 pozwala cieszyć się idealną czystością w domu, nie pozostawiając smug ani zacieków. Dzięki tym urządzeniom, wiosenne porządki będą dużo łatwiejsze i krótsze, a my będziemy mieć więcej czasu na cieszenie się piękną pogodą.