Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł znaleźć wytchnienie od codziennych stresorów. Czysty, uporządkowany dom jest podstawą dobrego samopoczucia na co dzień. W dbaniu o wnętrze pomagają nam urządzenia AGD, z których najważniejszy jest dobrej jakości odkurzacz. Razem z marką Electrolux podpowiadamy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odkurzacza. 

Ciche odkurzanie

Odkurzanie nie jest lubianą czynnością głównie z powodu hałasu. Według międzynarodowych badań Electrolux Global Vacuuming Survey, aż dla 38% ankietowanych, to właśnie hałas jest najbardziej irytującym elementem odkurzania. Przy wyborze urządzenia powinniśmy więc brać pod uwagę poziom głośności jego pracy. Marka Electrolux jako pierwsza zwróciła uwagę na problem hałasu podczas odkurzania, czego efektem był cichy odkurzacz wprowadzony na rynek w 2003 roku – Ultra Silnecer. Jego najnowsza wersja – UltraSilencer™ Zen, wydaje dźwięki o poziomie głośności jedynie 58 dB, czyli tyle, co spokojna rozmowa. Sekretem odkurzacza jest technologia Silent Zen™, która optymalizuje ruch powietrza, zapewniając cichą pracę przy zachowaniu maksymalnej skuteczności urządzenia. Dzięki temu możemy cieszyć się błogim spokojem podczas odkurzania i wykonywać obowiązki domowe nawet wtedy, kiedy pozostali domownicy śpią.

Skuteczność najważniejsza

Według 30% ankietowanych na całym świecie, odkurzanie to zajęcie, które przynosi satysfakcję . Jednak dzieje się tak tylko w przypadku, kiedy mamy do czynienia ze skutecznym sprzętem. Jeśli natomiast korzystamy z odkurzacza, który ma niską siłę ssącą, po sprzątaniu nie poczujemy satysfakcji, ale irytację z powodu niewystarczająco czystego mieszkania. Wydaje się, że nie moc, a efektywność urządzenia jest najistotniejszym parametrem sprzętu. Pure D9 marki Electrolux zapewnia niezrównaną skuteczność odkurzania dzięki systemowi PureFlow, który zwiększa jednocześnie o 30% jego efektywność energetyczną . Zużycie energii to bardzo ważna cecha szczególnie dla tych, którzy posiadają duży dom lub sprzątają często. Odpowiednie urządzenie pozwoli zaoszczędzić energię, a co za tym idzie, także pieniądze. Pure D9 odznacza się klasą A++AAA – oznacza to wysoką klasę energetyczną, a dodatkowo klasę A czyszczenia dywanów, podłóg twardych oraz reemisji kurzu. Urządzenie jest ponadto wyposażone w wielofunkcyjną ssawkę typu 3w1, która sprawdza się na każdej powierzchni – przy odkurzaniu zasłon, tapicerowanych mebli oraz listew przypodłogowych. Uniwersalność sprzętu pozwala na skuteczne posprzątanie różnych powierzchni w szybszy i wygodniejszy sposób.

Komfort sterowania

Plączące się kable, uderzanie o meble i duża waga urządzenia to tylko niektóre czynniki, utrudniające komfortowe odkurzanie. Wygodne sterowanie urządzeniem to podstawa dobrego odkurzacza. Odkurzacz Electrolux Pure D9 został wyposażony w system FlowMotion, który umożliwia super płynne odkurzanie z omijaniem nawet drobnych i delikatnych przeszkód. Wyposażona w łożysko kulkowe ssawka i duże kółka XL Easy-Roll zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ze sobą doskonale współpracować – poruszając się harmonijnie, umożliwiają łatwe odkurzanie bez wysiłku. Odkurzacz Pure D9 dzięki nowatorskim rozwiązaniom zyskał uznanie specjalistów w dziedzinie designu – zdobył nagrodę IF Design Award 2018 w kategorii design i technologia, która wzbogaca doświadczenie konsumentów. To odpowiedni wybór dla wszystkich, ceniących przede wszystkim komfort użytkowania. 

Z myślą o alergikach

Współcześni konsumenci oczekują od urządzeń AGD czegoś więcej, niż tylko spełniania podstawowych funkcji. Bardzo ważne jest dla nich zapewnienie zdrowej, oczyszczonej przestrzeni w domu. Nieszczelne worki, czy filtry słabej jakości, mogą dodatkowo zanieczyszczać wnętrze. Odpowiednio wybrany odkurzacz zapewni czystsze powietrze i bardziej higieniczne użytkowanie, co jest szczególnie ważne dla alergików. Stworzony z myślą o osobach zmagających się z alergią odkurzacz UltraSilencer™ Zen Allergy został wyposażony w antyalergiczne worki na kurz S-bag™, które zaprojektowano tak, by optymalizowały przepływ powietrza i siłę ssania. W ten sposób możemy mieć pewność, że wydobywające się powietrze będzie czyste i świeże. Dodatkowo, zastosowany w urządzeniu wysokowydajny, zmywalny filtr Allergy Plus™ zatrzymuje w 99,99 % nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Dzięki swoim parametrom, odkurzacz UltraSilencer™ Zen Allergy został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Brytyjskiej Fundacji ds. Alergii (BAF). To urządzenie, które doskonale sprawdzi się w domu alergika.

Kiedy stajemy przez wyborem odkurzacza, powinniśmy kierować się najbardziej przydatnymi funkcjami. Innowacyjne urządzenia marki Electrolux są w stanie zapewnić wiele z nich jednocześnie. Cisza, skuteczność, komfort użytkowania czy higiena, to tylko niektóre z zalet opisanych odkurzaczy. Dzięki różnorodnym udogodnieniom wśród produktów marki, każdy znajdzie urządzenie idealnie dostosowane do jego potrzeb.