Nie wiosną, a jesienią – generalne porządki

Jesienne porządki

Wiosenne porządki to w wielu domach już tradycja. O tej porze roku wstępuje w nas nowa energia, która wyzwala chęć zadbania o najbliższe otoczenie. Jednak to w okresie jesienno-zimowym spędzamy więcej czasu w naszych czterech kątach, a dom staje się naszą ostoją, w której możemy schronić się przed niesprzyjającą aurą panującą na zewnątrz. Dlaczego więc, zamiast wiosną, nie przeprowadzić generalnych porządków jesienią? Z marką Electrolux podpowiadamy, jak stworzyć zdrowy, uporządkowany dom na jesień.

Odpoczynek w czystym otoczeniu
Nadejście jesieni dla wielu osób oznacza pogorszenie nastroju. Badania dowodzą, że tak zwana „depresja jesienna” może dotykać nawet 10% społeczeństwa [1]Jednym ze sposobów na uchronienie się przed chandrą może być zadbanie o najbliższe otoczenie – nasz dom. Jesienią spędzamy więcej czasu w czterech kątach, dlatego to właśnie w tym okresie powinniśmy najbardziej zadbać o ich stan. Okazuje się, że podstawową kwestią, jaką należy zapewnić, jest porządek. Eksperci mówią, że osoby, które opisywały swoje mieszkania jako „pełne nieporządku” i „chaotyczne” miały w organizmie wyższy poziom kortyzolu (hormon stresu) niż te, które określały swoje domy jako „uporządkowane” [2]. Dlatego czysta, zorganizowana przestrzeń jest kluczem do komfortu podczas spędzania w domu długich, jesiennych wieczorów.

Jesienne porządki
Przejściowe pory roku to idealny czas na generalne porządki. Wiosną zwykle nie brakuje nam energii do działania. Jak jednak znaleźć w sobie pokłady chęci do sprzątania jesienią, kiedy dni są krótkie i pochmurne? Warto przede wszystkim zacząć od sporządzenia planu, który pozwoli rozłożyć zadania na kilka dni czy nawet tygodni. Dzięki odpowiednio przemyślanemu planowi łatwiej nam będzie zabrać się za wykonanie wszystkich czynności porządkowych. Sam proces sprzątania możemy sobie także na różne sposoby uprzyjemniać, na przykład stosując ulubiony zapach do odkurzacza, czy olejki eteryczne. Prawdziwie jesienny klimat przywiodą zapachy dyni, cynamonu czy imbiru, które rozweselą nas w pochmurne, deszczowe dni. W takiej atmosferze nawet wykonywanie nielubianych przez nas czynności może stać się przyjemniejsze.

Pomoc nowoczesnych urządzeń
Najważniejszym elementem, ułatwiającym generalne porządki są niewątpliwie odpowiednie urządzenia. Z pomocą odpowiednich sprzętów nawet jesienią znajdziemy w sobie chęci do uporządkowania przestrzeni. Przykładem sprzętu, który pomoże w rzadziej wykonywanych czynnościach, jest myjka do okien i powierzchni płaskich Well S7 marki Electrolux. Gwarantuje ona skuteczność i wygodę użytkowania - ergonomiczny kształt myjki umożliwia łatwe mycie nawet trudno dostępnych miejsc, a duży zbiornik na brudną wodę nie wymaga częstego opróżniania i jest przystosowany do czyszczenia w zmywarce. Urządzenie zachowuje wysoką efektywność przez długi czas przy jednocześnie cichej pracy – poziom hałasu wynosi jedynie 60 dB. Mycie okien przy użyciu myjki Electrolux WellS7 trwa 3-krotnie krócej niż w przypadku tradycyjnych metod. To urządzenie, które wyraźnie skróci proces jesiennych porządków.

Bezprzewodowa niezawodność
Podczas generalnego sprzątania zależy nam zarówno na wygodzie, jak i maksymalnie krótkim czasie pracy. Oba te elementy gwarantuje Electrolux Pure F9 - rewolucyjny odkurzacz pionowy, który łączy w sobie to, co najlepsze w obu światach – skuteczność tradycyjnego sprzętu i uniwersalność odkurzacza pionowego. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, który wystarcza na idealne wysprzątanie całego mieszkania, naładowane urządzenie może przy włączonej maksymalnej mocy odkurzyć nawet 80 m2 podłogi. W ten sposób produkt ten z powodzeniem może stać się głównym urządzeniem sprzątającym w domu. Pure F9 został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb współczesnych konsumentów, którzy w intensywnym trybie życia, nie mają zbyt wiele czasu na domowe obowiązki, a tym bardziej na generalne, jesienne porządki. Urządzenie zostało wyposażone w unikalny mechanizm, który pozwala na przesuwanie głównego korpusu odkurzacza wzdłuż aluminiowej rury. Dzięki temu, możemy efektywnie odkurzać pod meblami oraz w trudno dostępnych miejscach. Pure F9 ma znakomity zasięg i nieograniczony promień działania. Wyciągany i elastyczny wąż zapewnia niezwykle szerokie możliwości – dzięki niemu można posprzątać szafki, szuflady a nawet wnętrze auta. Dodatkowo urządzenie świetnie sprawdzi się przy odkurzaniu wysoko położonych miejsc, takich jak karnisze, narożniki przy suficie czy lampy. Takie zakamarki zazwyczaj sprzątamy dwa razy w roku podczas generalnych porządków, więc Pure F9 będzie doskonałym pomocnikiem podczas przygotowywania zdrowego domu na jesień.

Dla zdrowia i komfortu
Jesień to czas, kiedy ze zdwojoną siłą powraca problem smogu. Warto przygotować się na pogorszenie jakości powietrza i jesienne porządki rozpocząć od poprawy jego stanu wewnątrz naszych domów. Z pomocą przychodzi nowoczesny oczyszczacz powietrza EAP450 marki Electrolux, który jest najbardziej wydajnym oczyszczaczem na rynku[3]Procesy filtracji są w stanie usunąć aż 99,7% zanieczyszczeń w danym pomieszczeniu. Oczyszczacz EAP450 został wyposażony w filtry HEPA 13 oraz filtr węglowy. Urządzenie ponadto otrzymało rekomendację Brytyjskiej Fundacji ds. Alergii (BAF) oraz szwedzkiego i fińskiego Stowarzyszenia Astmy i Alergii. Poza doskonałą skutecznością, oczyszczacz odznacza się także cichą pracą – poziom hałasu wynosi jedynie 27 dB, czyli tuż powyżej słyszalnego poziomu dźwięku, przypominającego ludzki szept. Dodatkową zaletą jest fakt, że urządzenie usuwa nieprzyjemne zapachy z mieszkania. Dzięki temu w naszych domach zapanuje czystość i świeżość, która będzie wolna od zanieczyszczeń powietrza i szkodliwych alergenów. W utrzymaniu czystego powietrza może pomóc także nowoczesny, odpowiednio dobrany odkurzacz, jakim jest Pure F9. Szczelny zbiornik na kurz oraz 5-stopniowa filtracja powietrza wylotowego gwarantują zatrzymywanie ponad 98,6 % drobnego pyłu. To ważne szczególnie dla alergików. Z myślą o nich powstał model Pure F9 Allergy, który został dodatkowo wyposażony w mini turboszczotke, idealnie nadającą się do czyszczenia mebli tapicerowanych z kurzu czy sierści. Dzięki urządzeniom Electrolux, stworzonym z myślą o najważniejszych potrzebach konsumentów, będziemy mogli w prosty sposób stworzyć zdrowy dom na jesień.

[1] https://portal.abczdrowie.pl/depresja-sezonowa.
[2] University of California, 2013.
[3] Model EAP450 według testu PC World 01/2018

 

Urządzenie Blast Chiller

Urządzenie Blast Chiller

Urządzenie Blast Chiller, które w wolnym tłumaczeniu oznacza schładzarkę szokową, przyczyni się do zrewolucjonizowania Twojego gotowania, a w konsekwencji stylu życia.

Dowiedz się więcej
Ultrasoniczny Odplamiacz

Ultrasoniczny Odplamiacz

Koniec z ręcznym zapieraniem plam! Ultrasoniczny Odplamiacz marki Electrolux to nowy, rewolucyjny sposób na pozbycie się niechcianych zabrudzeń. Urządzenie skutecznie eliminuje nawet te, które do tej pory wydawały się wręcz niemożliwe do usunięcia. 

Dowiedz się więcej
Nowe podejście do odkurzania: Electrolux Pure F9

Nowe podejście do odkurzania

Electrolux już we wrześniu wprowadza na rynek bezprzewodowy odkurzacz, który całkowicie odmieni sposób sprzątania. Pure F9 łączy w sobie to, co najlepsze w obu światach – skuteczność tradycyjnego sprzętu i uniwersalność odkurzacza pionowego. 

Dowiedz się więcej