Czym jest nowa etykieta klasy energetycznej?

Firma Electrolux przyjmuje nowe, ustanowione przez Komisję Europejską zasady i oznaczenia w postaci etykiet klasy energetycznej dla poniższych grup produktów:

1. Zmywarki;
2. Pralki i pralko-suszarki;
3. Chłodnictwo, w tym chłodziarki do wina;

Nowe etykiety będą stosowane dla produktów w sklepach, a także online od 1 marca 2021 roku na terenie Unii Europejskiej. Pamiętaj, że zmiany dotyczą jedynie nazewnictwa i kategorii, ale wydajność urządzeń Electrolux pozostaje wciąż taka sama!

Elementy nowej etykiety energetycznej

1. Skala efektywności
Nowe unijne przepisy przywracają skalę efektywności energetycznej bez tzw. plusów, czyli od A do G. Pozwoli to na lepszą czytelność etykiety dla konsumentów.
Co ważne, w momencie wprowadzenia przepisów modele z dotychczasowej klasy A+++, po zastosowaniu nowej metody obliczeń mogą trafić do klasy niższej niż A. Będą one wciąż tak samo energooszczędne, a nowa klasa będzie jedynie efektem nowej metodologii liczenia. Oznacza to, że najlepsze modele na rynku pod względem zużycia energii, czyli te z klasy A+++ mogą trafić do aklsy B lub C. Pozostałe, czyli z klasy A++ lub A+ trafią do C, D, E, F, G.

2. QR kody
Umieszczone na etykiecie QR kody kierują do internetowej karty produktu w bazie EPREL.

3. Nowe piktogramy
Pojawiają się nowe piktogramy, czyli znaki graficzne odzwierciedlające cechy danego urządzenia.

4. Skala klas hałasu
Na nowej etykiecie obecna jest również skala klas hałasu urządzenia. Te najcichsze otrzymają klasę A, a najgłośniejsze klasę D.

5. Nowe zasady wyliczeń
Częściowo zmieniają się również zasady wyliczeń parametrów urządzenia podanych na etykiecie.


Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego sposobu pielęgnacji ubrań

Nasze nieustające starania o to, aby oferować urządzenia o jak najniższym poborze energii i energetycznie wydajne, to bez wątpienia sposób na ograniczenie wpływu procesu pielęgnacji odzieży na środowisko. Ale to nie koniec zalet naszych produktów. Staramy się kształtować lepszą przyszłość z myślą o zerowym bilansie dwutlenku węgla do 2030 roku. Dążymy do tego, aby odzież naszych klientów zwiększyła dwukrotnie swoją trwałość – ulepszając nasze technologie, obniżając zużycie wody i redukując wpływ naszych urządzeń na środowisko naturalne.

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego odżywiania

Pracujemy nad tym, aby każdy z nas preferował zrównoważone odżywianie. Opracowujemy rozwiązania, które zapewnią wysoką jakość żywności, ponieważ chcemy, aby każdy cieszył się zdrową dietą i zrównoważonym stylem życia.