Postanowienie noworoczne, które spełnisz

Postanowienie noworoczne, które spełnisz

Nowy Rok to dla wielu osób czas tworzenia postanowień. Zazwyczaj wraz z jego początkiem planujemy zredukować swoją wagę, zdrowiej jeść, regularnie uprawiać sport czy zadbać o porządek w domu. Często jednak już w lutym kończą się nasze pokłady motywacji do spełnienia ambitnych zamiarów. Żeby nie stracić zapału, warto zaplanować odpowiednio kolejne kroki oraz skorzystać z pomocy technologii. Razem z marką Electrolux podpowiadamy, jak spełnić postanowienie noworoczne związane z utrzymaniem porządku w domu.   

Porządek ważniejszy niż myślisz
W atmosferze świąteczno-noworocznego spokoju często tworzymy postanowienia zmiany codziennych nawyków. W tym okresie mamy zwykle więcej czasu i napełnieni optymizmem zakładamy, że uda nam się spełnić wszystkie sporządzone plany. Rzeczywistość bywa jednak inna, niż oczekujemy. Nagle okazuje się, że w codziennym, zabieganym życiu brakuje nam czasu na chodzenie na siłownię, czy regularne sprzątanie domu. Ta ostatnia czynność może wydawać się nam mniej ważna od innych postanowień, dlatego łatwiej nam z niej zrezygnować. Jednak, według badań przeprowadzonych w University of California, osoby, których mieszkania były „pełne nieporządku” i „chaotyczne”, miały w organizmie wyższy poziom hormonu stresu niż te, które opisywały swoje domy jako „uporządkowane”. Posprzątany dom może więc bezpośrednio przekładać się na nasze codzienne samopoczucie, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na stan naszej najbliższej przestrzeni.

Dobry plan kluczem do sukcesu
Codzienne życie stawia przed nami tyle wyzwań, że często brakuje nam czasu na podstawowe czynności. Dlatego, żeby regularnie sprzątać dom, warto zacząć od sporządzenia odpowiedniego planu. Generalne porządki warto podzielić na poszczególne miesiące. Początek roku to doskonały moment na posprzątanie garderoby i pozbycie się nadmiaru rzeczy. W marcu możemy przeorganizować i wyczyścić wszystkie kuchenne szafki. Czerwiec natomiast to dobry czas na porządki w garażu czy na balkonie. Z kolei codzienne sprzątanie ułatwią nam listy obowiązków, które należy wykonywać na bieżąco. Warto wypisać wszystkie pomieszczenia w domu i do każdego z nich dopisać czynności które muszą być wykonane każdego dnia lub raz w tygodniu. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że nie zapomnimy o umyciu kuchennego blatu czy wyrzuceniu śmieci. Tak sporządzony plan powinien nam ułatwić spełnienie postanowienia regularnego sprzątania. Dodatkowo, mogą w tym pomóc także nowoczesne urządzenia AGD.

Komfort i oszczędność czasu
Odpowiedni harmonogram zajęć jest bardzo ważny dla spełnienia postanowień noworocznych. By jeszcze bardziej ułatwić sobie regularne porządki, warto zwrócić się w stronę technologii. Electrolux Pure F9 to nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy, który jest na tyle uniwersalny i skuteczny, że może być głównym odkurzaczem w domu. Posiada najważniejsze zalety odkurzaczy tradycyjnych i urządzeń bezprzewodowych - wymaganą moc, czas pracy oraz elastyczność i wygodę użytkowania. Dzięki temu, podczas generalnych porządków, będziemy mogli dotrzeć we wszystkie zakamarki, a szybkie sprzątanie na co dzień będzie wymagać mniej czasu i energii. Pure F9 dzięki wbudowanemu akumulatorowi może odkurzyć nawet 180 m2 podłogi za jednym razem, co pozwoli bez obaw wysprzątać cały dom, nie tracąc czasu na ładowanie. Dodatkowo, specjalna budowa urządzenia zapewnia mniejsze obciążenie nadgarstka i sprawia, że odczuwalny ciężar trzymany w dłoni podczas sprzątania to jedynie 0,9 kg. Pure F9 uczyni zatem porządki nie tylko wyjątkowo skrupulatnymi ale jednocześnie, wymagającymi mniejszego wysiłku. Dzięki temu, nasza motywacja do regularnego sprzątania utrzyma się na dłużej.

Nowy wymiar sprzątania
Codzienne, szybkie porządki nie muszą oznaczać rezygnacji z precyzji. Pure F9 został wyposażony w unikalny mechanizm, który pozwala na przesuwanie głównego korpusu odkurzacza wzdłuż aluminiowej rury. Dzięki temu, możemy szybko i efektywnie odkurzać pod meblami oraz w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie ma znakomity zasięg i nieograniczony promień działania. Świetnie sprawdzi się przy odkurzaniu wysoko położonych miejsc, takich jak karnisze, narożniki przy suficie czy lampy. Dodatkowo, wyciągany i elastyczny wąż zapewnia niezwykle szerokie możliwości – dzięki niemu można posprzątać szafki, szuflady a nawet wnętrze auta. Bardzo ważnym udogodnieniem jest funkcja automatycznej regulacji, która samoczynnie dostosowuje poziom mocy do rodzaju odkurzanej powierzchni. Dzięki temu, nie musimy pamiętać o zmianie ustawień urządzenia podczas przechodzenia z twardej podłogi na dywan i vice versa. Odkurzacz zrobi to za nas, gwarantując najbardziej efektywną siłę ssania dla danego podłoża. Pure F9 dzięki innowacyjnym funkcjom, będzie gwarantem spełnienia postanowień noworocznych związanych z regularnymi porządkami. 

 

 

 

Dowiedz się więcej

 • Lekkie menu na karnawałowe domówki
  Lekkie menu na karnawałowe domówki

  Karnawał to wyjątkowy czas balów, spotkań czy domowych imprez. Zaskocz gości pysznym i lekkostrawnym menu przygotowanym dzięki blenderowi EXPLORE 7 marki Electrolux. Urządzenie w kilka chwil pomoże Ci stworzyć dania, którymi błyśniesz na przyjęciu.

 • Ultrasoniczy Odplamiacz
  Ultrasoniczny Odplamiacz

  Karnawał to wyjątkowy czas zabawy i wielu spotkań towarzyskich. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wieczorową stylizację czy niezobowiązującą kreację, dobrze mieć pewność, że Twoje ubrania zawsze będą prezentować się nienagannie dzięki innowacyjnemu Ultrasonicznemu Odplamiaczowi.

 • Zmywarki ComfortLift®
  Zmywarki ComfortLift®

  Zmywarka marki Electrolux ComfortLift® z podnoszonym koszem zrewolucjonizuje Twoją kuchnię i będzie doskonałym wsparciem podczas domowych imprez nie tylko w karnawale. To pierwsza na świecie zmywarka płynnie i łatwo podnosząca dolny kosz na ergonomiczną wysokość, dzięki czemu zapewnia łatwy i wygodny dostęp do wszystkich naczyń.