Wprowadzamy nowe etykiety energetyczne

Komisja Europejska wprowadza właśnie rozporządzenie, które zmieni zasady gry. Ma to zachęcić do produkcji bardziej wydajnych i zrównoważonych ekologicznie urządzeń. Electrolux szybko przystosowuje się do nowych przepisów UE i wprowadza identyfikację wizualną etykiet energetycznych. Dotyczyć to będzie takich grup produktów jak pralki, pralko-suszarki, zmywarki czy chłodziarki, w tym te przeznaczone do przechowywania wina.

Nowe etykiety będą widoczne dla użytkowników z UE w sklepach stacjonarnych i online od 1 marca 2021 roku.

Przejście od starych do nowych etykiet energetycznych

Począwszy od listopada 2020 roku, wszystkie nowe produkty marki Electrolux mają dwie etykiety. Jedna przedstawia bieżącą klasyfikacje, a druga — klasyfikacje od A do G, która wejdzie w życie w marcu 2021 r. Tym samym zakupić będzie można produkty z dwoma etykietami energetycznymi. Nowa etykieta energetyczna z kodem QR będzie dostępna od 1 marca 2021 roku, a do tego czasu można ją ignorować.

Wydajność energetyczna zakupionego produktu pozostaje niezmienna. Zmienia się jedynie klasyfikacji, tj. litera na etykiecie energetycznej, a nie wydajność produktu.

Stara a nowa etykieta energetyczna

Nowa etykieta jest bardziej szczegółowa, zawiera nowe elementy dotyczące wydajności, bardziej surowe wymagania związane z ekologią oraz nową metodą testowania.

 • Skala na starej etykiecie
  1
  Obecna skala na etykiecie, A+++ – D

  Obecna etykieta posiada 4 klasy z literą A, od A do A+++, i taką klasę ma większość urządzeń znajdujących się dziś w ofercie. Jest to mylące, gdyż nie przedstawia skali od wysokiej, przez średnią, po niską klasę energetyczną.

 • Skala na nowej etykiecie
  2
  Nowa skala na etykiecie, A–G

  Powyższy obrazek to przykład możliwego odpowiednika nowej etykiety energetycznej (klasa B) w przypadku urządzenia, które wcześniej klasyfikowano jako urządzenie klasy A+++. Chociaż wydajność energetyczna sama w sobie nie ulega zmianie, sama skala — tak, co oznacza, że nowe, niższe klasy nadal uznajemy za wydajne w ramach obowiązujących standardów. To pozostawia również przestrzeń w górnej części skali, gdyż opracowywane są jeszcze bardziej wydajne technologie.

Proponujemy nie tylko energooszczędne rozwiązania

Electrolux dążąc do zrównoważonego rozwoju oferuje ekologiczne urządzenia nie skupiając się w swych rozwiązaniach jedynie na klasach energetycznych.


Nasze urządzenia chłodnicze pomagają zachować wysoką jakość żywności na dłużej, wspomagając zapobieganie marnowaniu żywności i sprawiając, że zrównoważone jedzenie to preferowany wybór.

Nowe sterowanie QuickSelect z ECOMETRem pozwala monitorować zużycie wody i energii.

Pralki i suszarki Electrolux zapewniają lepszą pielęgnację i przedłużają trwałość ubrań, zmniejszając tym samym wpływ na środowisko.

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego jedzenia

Dążymy do tego, by zrównoważone podejście do jedzenia było pierwszą opcją wyboru każdego. Naszą ambicją jest — poprzez projektowanie rozwiązań służących ochronie jakości żywności — by każdy mógł cieszyć się zdrową dietą i ekologicznym życiem.

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego prania

Nie ulega wątpliwości, że ciągły wysiłek zmierzający ku zmniejszeniu poziomu zużycia energii naszych sprzętów i sprawieniu, by były bardziej energooszczędne, to jedna z metod wspomagania redukcji emisji. Ale nasze produkty to znacznie więcej niż kwestia energii. Tworzymy lepszą przyszłość, zmierzając ku osiągnięciu neutralności węglowej do roku 2030. Naszym celem jest, by Twoje ubrania nadawały się do użytku dwa razy dłużej — a wszystko dzięki ulepszaniu naszych technologii, zmniejszaniu zużycia wody i redukowaniu o połowę wpływu, jaki nasz sprzęt wywiera na środowisko.

Odkryj nasze ekologiczne urządzenia kuchenne, które zapewniają o wiele więcej niż tylko wydajność energetyczną

Chłodnictwo

Nasze urządzenia chłodzące pomagają minimalizować marnowanie żywności i zachęcają do bardziej zrównoważonego jedzenia.

Chronimy jakość żywności, zapewniając stabilną temperaturę i właściwą wilgotność.

 • Kiwi i grejpfrut
  Seria 300 ColdSense

  Przydatność do spożycia żywności jest wydłużona, a smak chroniony dzięki stabilnej temperaturze i schładzaniu, której jest o 40% szybsze niż w przypadku standardowych sterowników mechanicznych.

 • Dwa jabłka
  Seria 600 TwinTech® No frost

  Zminimalizuj utratę masy żywności o 60% i zmniejsz marnowanie żywności o 60% dzięki zaawansowanymi systemom podwójnego chłodzenia TwinTech® No Frost, które pozwalają zachować optymalną wilgotność i składniki odżywcze.

 • Owoce i warzywa w chłodziarce
  Seria 700 Cooling 360°

  Unikaj marnowania żywności, dzięki obiegowi zimnego powietrza Cooling 360 i wnętrzu ze stali szlachetnej.

Nowe ikony informujące o wydajności chłodzenia

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa efektywności energetycznej
C. Roczne zużycie energii [kWh/rok]
D. Suma pojemności komór mrożących [l]
E. Suma pojemności komór chłodzących [l]
F. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

Zmywarki

Z szerokiej oferty zmywarek łatwo wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Urządzenia te pomagają dokonywać bardziej ekologicznych wyborów.

QuickSelect proponuje użytkownikowi programy, które optymalnie wykorzystują zasoby wody i energii, dostosowując je do potrzeb cyklu zmywania.

 • Zmywarka z funkcją AirDry
  Seria 300 AirDry

  Wykorzystanie naturalnego obiegu powietrza przy suszeniu, pozwala na osiągnięcie 3 x lepszych efektów w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań.

 • Zmywarka z funkcją SatelliteClean
  Seria 600 SatelliteClean®

  Zapewnia nawet 3 x  lepsze efekty zmywania w porównaniu do zmywarek ze standardowym ramieniem, dzięki czemu naczynia są czyste bez zbędnego marnowania wody.

 • Zmywarka z funkcją QuickSelect
  Seria 600 QuickSelect

  Intuicyjne sterowanie QS dzięki czytelnemu wskaźnikowi Ecometr doradza w jaki sposób zoptymalizować zużycie energii, by zmywanie było wydajne i jednocześnie mniej szkodliwe dla środowiska.

 • Zmywarka z funkcją MaxiFlex
  700 Series MaxiFlex

  Dzięki szufladzie MaxiFlex z regulowanymi przegródkami umyjesz wszystkie sztućce i nieporęczne przybory kuchenne za jednym razem, bez konieczności mycia ręcznego, tym samy oszczędzając wodę i energię.

Nowe ikony informujące o wydajności zmywarek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji.
B. Klasa energetyczna
C. Zużycie energii na 100 cykli w programie Eco [kWh]
D. Pojemność (liczba standardowych kompletów naczyń) dla programu Eco
E. Czas trwania programu Eco [godz.:min.]
F. Zużycie wody na cykl [l]
G. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

Odkryj nasze ekologiczne urządzenia do prania, które zapewniają o wiele więcej niż tylko wydajność energetyczną

Nasz cel na 2030 rok — sprawić, by ubrania wystarczyły na dwa razy dłużej przy o połowę mniejszym wpływie na środowisko

Unowocześniając technologię pielęgnacji wszystkich tkanin oraz inspirując do lepszych nawyków pielęgnacyjnych, chcemy zmniejszyć wpływ na środowisko i wydłużyć średni czas użytkowania ubrań.

Pralki

Nasze pralki z serii PerfectCare są wyposażone w programy, które nie tylko piorą, ale też pielęgnują ubrania chroniąc strukturę tkanin. Sprawiają, że są przyjemne w dotyku i na długo pozostają jak nowe.

 

 • Mężczyzna czytający chłopcu
  AutoDose

  Precyzyjne dawkowanie detergentu AutoDose pozwala białym tkaninom zachować biel, a kolorom - ich żywy odcień. Ponad to odpowiednie dozowanie przyczynia się do rozsądnego i ekologicznego zużycia detergentów. Dowiedz się więcej

 • Mężczyzna w zielonej koszuli
  System SteamCare serii 700

  Dodanie pary pod koniec cyklu prania zmniejsza ilość zagnieceń. Natomiast użycie programu FreshScent pozwala odświeżyć ubrania parą i tym samym zaoszczędzić ponad 40 litrów wody na cykl.
  *Testowane na 1kg delikatnej odzieży przy użyciu programu FreshScent w porównaniu z programem Delikatne. Dowiedz się więcej

 • Kobieta i dziewczynka podczas pikniku
  Program UltraWash serii 800

  Program UltraWash 59 min wstępnie miesza detergent, zapewniając szybsze, wydajniejsze pranie w niższej temperaturze. UltraWash to skuteczne pranie w 30°C i oszczędność ponad 30% energii w porównaniu z programem do prania bawełny w 40°C. Dowiedz się więcej

 • Kobieta w kwiaciarni
  System ColourCare serii 900

  Pranie w zmiękczonej i oczyszczonej wodzie sprawia , że kolory nie blakną. ColourCare wydłuża życie ubrań o kolejne dziewięć miesięcy co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie śladu węglowego i wodnego o blisko 20-30%. Dowiedz się więcej

Nowe ikony informujące o wydajności pralek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa energetyczna
C. Ważone zużycie energii na 100 cykli prani [kWh]
D. Klasyfikowana pojemność programu Eco
E. Klasa efektywności wirowania
F. Czas trwania ustawionego programu [godz.:min.]
G. Ważone zużycie wody na cykl prania [l]
H. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

Pralko-suszarka

Pralko-suszarki z serii PerfectCare zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jedno urządzenie zapewniło efekty prania i suszenia tak samo dobre, jak w przypadku użytkowania 2 oddzielnych sprzętów.

 • Dwie osoby spacerujące po lesie
  System SteamCare serii 700

  Odświeżanie parowe delikatnych tkanin takich jak kaszmir, chroni włókna przed zniszczeniem. Innowacyjny sposób wytwarzania pary sprawia, że jest to w pełni bezpieczne - temperatura nigdy nie jest wyższa niż 40°C. Dowiedz się więcej

 • Ojciec z synem jedzą śniadanie
  Program UltraCare serii 800

  System UltraCare wstępnie miesza detergent z wodą przed wprowadzeniem go do bębna. Zapewnia to szybsze i wydajniejsze pranie w niskiej temperaturze oraz oszczędnośc energii. Pranie w temperaturze 30°C zamiast 40°C pozwala zaoszczędzić nawet do 35% energii. Dowiedz się więcej

 • Kobieta kupująca warzywa
  System DelicateCare w serii 900

  Temperatura suszenia w pralko-suszarce z pompą ciepła jest zdecydowanie niższa, dzięki czemu ubrania traktowane są delikatnie i na długo zachowują trwałość. Poprzez zastosowanie pompy ciepła pralko-suszarka zużywa do 45% energii mniej w porównaniu z tradycyjną kondensacyjną pralko-suszarką. Dowiedz się więcej

Nowe ikony informujące o wydajności pralko-suszarek*

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji
B. Klasa energetyczna
C. Ważone zużycie energii na 100 cykli [kWh]
D. Ważone zużycie wody na cykl [l]
E. Klasa efektywności wirowania
F. Klasyfikowana pojemność programu Eco
G. Czas trwania programu Eco [godz.:min.]
H. Poziom [dB] oraz klasa emitowanego hałasu

*Lewa część etykiety odnosci się do cyklu prania, prawa - do cyklu prania i suszenia.