Z miłości do środowiska – linia Green Collection™ od Electrolux

Z miłości do środowiska

5 czerwca będziemy obchodzić Światowy Dzień Środowiska, który ma przypominać, że ochrona przyrody jest obowiązkiem każdego z nas. Troszczyć się o planetę możemy na różne sposoby, na przykład wybierając produkty powstałe z recyklingu. Szwedzka marka Electrolux od lat dba o środowisko naturalne, działając w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Dowodem tego jest linia odkurzaczy Green Collection™, które zostały wykonane z przetworzonego plastiku. W ten sposób marka przyczynia się do szerzenia dobrych praktyk w zakresie ekologii.   

Natura zagrożona

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o stanie środowiska naturalnego. Kondycja naszej planety z roku na rok się pogarsza. Ekolodzy biją na alarm - ludzie zużywają więcej zasobów naturalnych niż Ziemia jest w stanie im zapewnić. Światowy Dzień Środowiska ma uzmysławiać konieczność ochrony natury i przypominać o obecnych zagrożeniach. Przy tej okazji powinniśmy zastanowić się, jak możemy polepszyć stan naszej planety. Na dobry początek może wystarczyć drobna zmiana codziennych nawyków czy odpowiedzialny wybór kupowanych produktów. Jednak, aby dokonała się znacząca przemiana na poziomie globalnym, konieczne jest zaangażowanie większych podmiotów. Marka Electrolux jako światowy lider rynku urządzeń gospodarstwa domowego, pragnie dawać przykład w zakresie dbałości o środowisko. Szwedzka firma, zgodnie ze skandynawskimi wartościami, za nadrzędny cel swoich działań stawia zmianę życia planety na lepsze. Dzięki temu konsumenci poprzez odpowiedzialny wybór urządzeń AGD, mogą przyczyniać się do ochrony środowiska.

W służbie środowisku

Marka Electrolux w zgodzie z dbałością o środowisko stworzyła linię odkurzaczy Green Collection™, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Dodatkowo, produkty z tej linii zapewniają zdrowsze powietrze w pomieszczeniu i oszczędzają zużycie energii. Najbardziej ekologiczny odkurzacz tej serii to PURE D9 Green. Został on wykonany w 70% z recyklowanego plastiku i posiada najwyższą wydajność energetyczną A+++. Ponadto, opakowanie odkurzacza zostało wyprodukowane w 82% z recyklingu i może być w całości poddane powtórnemu przetworzeniu. Najważniejszą funkcją urządzenia jest system FlowMotion, który umożliwia super płynne odkurzanie z omijaniem nawet drobnych i delikatnych przeszkód. Dzięki temu, możemy uzyskać najwyższą skuteczność sprzątania, dodatkowo pozostając w zgodzie z ekologią.

Środowisko jest zanieczyszczone nie tylko przez nadmierną produkcję odpadów, ale także przez zbyt wysoki poziom hałasu. Dlatego na dbałość o ekologię w naszych domach powinno się składać także ograniczenie zbędnych dźwięków. Na taką potrzebę odpowiada odkurzacz Electrolux UltraSilencer™ Zen Green, który został stworzony z myślą o ochronie środowiska. Jest cichy, wykonany w 55% z powtórnie przetworzonego plastiku, oszczędza energię i zapewnia doskonałą skuteczność odkurzenia. UltraSilencer™ Zen Green to świadomy wybór dla domu, w którym spokój ceni się na równi z wyjątkową czystością. Przy niemal bezgłośnej pracy (58 dB) spełni on wszystkie potrzeby związane z codziennym sprzątaniem, pozostając przyjazny dla uszu i środowiska. 

Wiele potrzeb, wiele rozwiązań

Linia Green Collection™ od Electrolux odpowiada na różnorodne potrzeby konsumentów, realizując wspólny dla wszystkich produktów tej serii cel – ochronę środowiska. Ci najbardziej zapracowani, którym zależy na szybkim i wygodnym sprzątaniu mogą wybrać bezprzewodowy odkurzacz UltraPower Green, który został wykonany w 65% z recyklowanego materiału. Urządzenie to zapewnia najwyższą skuteczność sprzątania dzięki wysokowydajnemu akumulatorowi litowemu TurboPower 25,2 V. Na linię Green Collection™ składają się różnorodne modele odkurzaczy, spośród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Tym, co jest cechą wspólną dla całej serii, jest dbałość o ekologię. We wszystkich produktach linii Green zastosowano worki s-bag® GREEN, które zostały wykonane w 100% z surowców odnawialnych: ze skrobi kukurydzianej, naturalnego kauczuku oraz tektury pochodzącej z recyklingu. Worki s-bag® GREEN zapewniają znakomitą wydajność odkurzacza, a jednocześnie w znacznie mniejszym stopniu  obciążają środowisko naturalne. Podczas ich produkcji zużywa się o 42% mniej energii nieodnawialnej, a ilość uwalnianych przy tym gazów cieplarnianych jest niższa o 32%. To rozwiązanie w pełni zgodne z ekologią. 

Linia Green Collection™ została stworzona z miłości do środowiska naturalnego. Dzięki temu, poprzez tak prostą rzecz, jak odpowiedzialny wybór odkurzacza, każdy z nas może przyczynić się do poprawy kondycji naszej planety.