100 lat dbałości o lepsze życie

100 lat dbałości o lepsze życie

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość lepszego życia

Założona w 1919 r. w Szwecji przez przedsiębiorcę Axela Wennera-Grena firma Electrolux od 100 lat polepsza życie swoich klientów, odkrywając wciąż na nowo wspaniały smak potraw, odpowiednią pielęgnację odzieży i sposoby na korzystne samopoczucie w domu. A oto nasza historia:

100 lat dbałości o lepsze samopoczucie w domu

Firma Electrolux powstała pierwotnie z myślą o stworzeniu lżejszych i łatwiejszych w obsłudze odkurzaczy, które miały pomóc ludziom na całym świecie staranniej zadbać o zdrowie i higienę w domu. Ta misja wciąż trwa – poczynając od innowacyjnego rozwiązania Axela Wennera-Grena w postaci płóz w odkurzaczu Model V, a kończąc na pierwszym w świecie odkurzaczu automatycznym. 

100 lat dbałości o odzież

Pralkę uważa się za największy wynalazek rewolucji przemysłowej, która zrewidowała dotychczasowe spojrzenie na rolę kobiety w społeczeństwie. Dzięki takim rozwiązaniom jak wynaleziona w latach 40. pralka z „pływającym skrzydłem”, firma Electrolux sprawiła, że naprawdę istotne kwestie, jak edukacja i życie rodzinny zyskały nowy priorytet i nowy wymiar.

100 lat dbałości o lepszy smak

Dążenie do zapewnienia poprzez kuchnię jak najciekawszych wrażeń smakowym było zawsze celem naszych innowacji. W historii rozwoju firmy – aby to osiągnąć - niezmiennie czerpaliśmy z unikalnego, profesjonalnego dziedzictwa. Za przykład służyć tu mogą tak przełomowe produkty, jak robot kuchenny Assistent czy piekarniki parowe CombiSteam.

prezentacja produktu

Robot kuchenny Electrolux Assistent: przykład klasycznego skandynawskiego wzornictwa

W 1939 r. firma Electrolux powierzyła szwedzkiemu projektantowi i inżynierowi Alvarowi Lenningowi zadanie przekształcenia profesjonalnego urządzenia kuchennego przeznaczonego dla restauracji w bardziej kompaktowe rozwiązanie, umożliwiające wygodne użycie go w domu. Niewiele osób mogło się spodziewać, że w ten oto sposób powstanie robot kuchenny Electrolux Assistent – jeden z najbardziej cenionych produktów firmy ze względu na niezawodność i wzornictwo.

Rewolucyjny model V

Model V został wyposażony w płozy, które umożliwiały ciągnięcie go po podłodze, aby łatwiej i skuteczniej likwidować kurz i zabrudzenia niż poprzednie modele odkurzacza, pomimo że był mniejszy i znacznie lżejszy. Na pomysł zastosowania płóz wpadł sam Axel Wenner-Gren. Urządzenie było przykładem nowego przemysłowego rozwiązania, nawiązującego równolegle do niezależnych dokonań niemieckiego architekta Petera Behrena. 

Pierwsza na świecie „Okrągła puszka”

W roku 1959 wprowadziliśmy na rynek zmywarkę D10, która zyskała przydomek „okrągła puszka”. Była to pierwsza w świecie zmywarka stołowa. W czasach, gdy większość kuchni nie miała miejsca do umieszczenia w nich zmywarki, ten model można było zainstalować prawie wszędzie, bez konieczności większych modyfikacji.