Klimatyczne rozmowy

Skala wyzwań stojących przed naszą planetą może wydawać się niemożliwa do sprostania, ale wspólnie wciąż możemy odmienić jej los. Podcast KLIMATYCZNE ROZMOWY powstał z myślą o tych, którzy chcą chronić planetę, ale nie wiedzą od czego zacząć. Udowadniamy, że nie potrzeba wielkich czynów, by dokonać wielkich zmian.

Podcast prowadzi Anna Pięta – aktywistka społeczna i ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w modzie. Do rozmów Ania zaprosiła charyzmatycznych gości, m.in. klimatologów, osoby związane z tematyką zrównoważonego rozwoju, a także osoby znane i lubiane, którym dbanie o środowisko i działania proekologiczne nie są obce.

Odcinki pojawiać się będą w każdy poniedziałek przez 8 tygodni. Dostępne na Spotify, Youtube, Apple podcasts i Overcast. 

Wysłuchaj zapowiedzi podcastu. Wspólnie przedłużmy datę ważności naszej planety!

 

Słuchaj na:

Sprawdź playlistę! Co tydzień nowy odcinek!
Sprawdź playlistę! Co tydzień nowy odcinek!

Najnowszy odcinek

Jak podróżować?

Gościem ostatniego już odcinka Klimatycznych Rozmów jest Natalia Kusiak, podróżniczka i blogerka. Z rozmowy dowiemy się, jak podróżować w bardziej odpowiedzialny sposób, jakie kierunki wybierać, jak wyglądają realia najbardziej turystycznych miejsc oraz jak możemy offsetować swoje podróże.

Poprzednie odcinki

Rozmawiamy z Patrycją Jaskot i Tomaszem Bocianem. Słuchając tego odcinka, dowiesz się jak w odpowiedzialny sposób pozbyć się niepotrzebnych ubrań oraz jak naprawdę wygląda przemysł second hand i fast fashion.
Rozmawiamy z blogerką Niną Kokoszenko oraz klimatologiem Marcinem Popkiewiczem. Z tego odcinka dowiecie się między innymi, które urządzenia domowe są pożeraczami prądu i o tym co należy zrobić, by ograniczyć zużycie tego cennego zasobu.
Rozmawiamy z Kasią Wągrowską i Julią Wizowską - propagatorkami zero waste. Z podcastu dowiesz się ile rocznie wyrzucamy śmieci oraz dlaczego segregowanie odpadów jest tak istotne dla naszej planety.
Rozmawiamy z Jagną Niedzielską, doradczynią kulinarną oraz Danielem Śliżem, doktorem nauk medycznych. Z tego odcinka dowiesz się ile jedzenia marnuje przeciętna rodzina i poznasz odpowiedź na pytanie w jaki sposób jeść, aby żyć w zgodzie ze sobą i z naturą.
Rozmawiamy z Justyną Mazur oraz prof. Zbigniewem Karaczunem o gospodarowaniu wodą. Ile litrów potrzeba na wyprodukowanie jednej pary dżinsów? Ile zużywają sprzęty gospodarstwa domowego w trybie eko? Poznajcie odpowiedzi na te i inne pytania!
Rozmowa z Tomaszem Ossolińskim i dr Martą Karwacką. Z odcinka dowiesz się m.in. na co należy zwrócić uwagę wybierając ubrania, czy warto inwestować w droższe materiały oraz jak od podszewki wygląda biznes odzieżowy.
Rozmawiamy z Aretą Szpurą o małych decyzjach, które mogą zmienić naprawdę wiele. Początki bywają trudne, ale z biegiem czasu każdy nawyk wchodzi do codziennej rutyny.
Prowadząca Anna Pięta wprowadza nas w świat zrównoważonego podejścia do życia.