Klimatyczne rozmowy

Skala wyzwań stojących przed naszą planetą może wydawać się niemożliwa do sprostania, ale wspólnie wciąż możemy odmienić jej los. Podcast KLIMATYCZNE ROZMOWY powstał z myślą o tych, którzy chcą chronić planetę, ale nie wiedzą od czego zacząć. Udowadniamy, że nie potrzeba wielkich czynów, by dokonać wielkich zmian.

Podcast prowadzi Anna Pięta – aktywistka społeczna i ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w modzie. Do rozmów Ania zaprosiła charyzmatycznych gości, m.in. klimatologów, osoby związane z tematyką zrównoważonego rozwoju, a także osoby znane i lubiane, którym dbanie o środowisko i działania proekologiczne nie są obce.

Odcinki pojawiać się będą w każdy poniedziałek przez 8 tygodni. Dostępne na Spotify, Youtube, Apple podcasts i Overcast. 

Wysłuchaj zapowiedzi podcastu. Wspólnie przedłużmy datę ważności naszej planety!

 

Słuchaj podcastu

Słuchaj na:

Sprawdź playlistę! Co tydzień nowy odcinek!

Sprawdź playlistę! Co tydzień nowy odcinek!

Najnowszy odcinek

Jak organiczyć zużycie wody?

Ania Pięta rozmawia z Justyną Mazur, podcasterką oraz prof. Zbigniewem Karaczunem, klimatologiem z SGGW. Z odcinka dowiemy się, ile wody potrzeba na wyprodukowanie jednej pary dżinsów, ile zużywają sprzęty gospodarstwa domowego w trybie eko, a także czy zmiana naszych codziennych nawyków gospodarowania wodą jest w stanie zatrzymać nadchodzący kryzys wodny.

Słuchaj podcastu

Poprzednie odcinki

Rozmowa z Tomaszem Ossolińskim i dr Martą Karwacką. Z odcinka dowiesz się m.in. na co należy zwrócić uwagę wybierając ubrania, czy warto inwestować w droższe materiały oraz jak od podszewki wygląda biznes odzieżowy.

Rozmawiamy z Aretą Szpurą o małych decyzjach, które mogą zmienić naprawdę wiele. Początki bywają trudne, ale z biegiem czasu każdy nawyk wchodzi do codziennej rutyny.

Prowadząca Anna Pięta wprowadza nas w świat zrównoważonego podejścia do życia.