Electrolux EcoLine

Nasze najbardziej energooszczędne produkty – szanujemy środowisko, jednocześnie zapewniając wyjątkową skuteczność.

Przedstawiamy Electrolux EcoLine, starannie dobrany asortyment naszych najbardziej energooszczędnych urządzeń do kuchni i pralni oraz najbardziej wydajnych urządzeń do pielęgnacji domu. Produkty te pomogą przygotować pyszne posiłki dla bliskich oraz zadbać o czysty i zdrowy dom. Czy wiesz, że do 85% wpływu, jaki urządzenie wywiera na środowisko podczas całego cyklu życia, powstaje w domu?* Celem Electrolux EcoLine jest wspieranie lepszych wyborów przy każdym użyciu urządzenia.

*Na podstawie Oceny cyklu życia Grupy Electrolux obejmującej globalne rynki i kategorie produktów. Dane dostępne na życzenie.

Zasady selekcji produktów EcoLine

Niski wpływ jaki wywierają na środowisko przez cały okres użytkowania

Najbardziej konkurencyjne na rynku UE klasy energetyczne*

Funkcje, które opracowano z myślą o wysokiej skuteczności

SPRAWDZAJ KLASĘ ENERGETYCZNĄ

Poniżej znajdują się symbole/klasy energetyczne, które znajdziesz na produktach Electrolux EcoLine. Dzięki temu określisz kluczowe korzyści i funkcje w ramach danej grupy produktów.

Electrolux EcoLine

Produkty EcoLine są wybierane ze względu na energooszczędność, dużą wydajność oraz niski wpływ, jaki wywierają na środowisko.

Etykieta UE

Na podstawie zużycia energii oraz na mocy europejskich przepisów prawa, produkty są klasyfikowane od najbardziej do najmniej wydajnego. 

YourEko

Niezależny system oznaczeń, który przedstawia wydajność energetyczną pod względem finansowym. Więcej informacji: www.youreko.com.

Ocena cyklu życia

Ocena cyklu życia (Life cycle assessment, LCA) pomaga określać wpływ produktu na środowisko w całym cyklu życia, od samych surowców po jego utylizację.

Ocena cyklu życia (Life Cycle Assessment, LCA) i Electrolux

W Electrolux wykorzystujemy ocenę cyklu życia na poziomie kategorii, aby zrozumieć wpływ naszych urządzeń na środowisko. Nasze badanie pokazuje, że największy wpływ urządzeń domowych na klimat wynika ze zużycia energii podczas ich użytkowania. Electrolux Group przeprowadza ocenę cyklu życia kategorii produktu według normy ISO 14040-14043.

Electrolux EcoLine: kryteria wyboru

Urządzenia do kuchni i do prania są wybierane na podstawie ich najwyższych możliwych w UE klas efektywności energetycznej, o ile posiadają etykietę. Urządzenia bez etykiet energetycznych, takie jak płyty grzewcze, wybierane są ze względu na ich funkcje energooszczędności. Produkty do sprzątania w domu, takie jak odkurzacze, są wybierane ze względu na ich funkcje Auto Mode i użycie materiałów z recyklingu.

Oszczędzaj więcej z piekarnikiem parowym

• Oszczędzaj do 20% energii podczas gotowania na parze*
• Czyszczenie parowe pozwala zaoszczędzić do 95% energii w porównaniu do  zyszczenia pyrolitycznego**
• Regeneruj na parze, aby przywrócić potrawom ich pierwotny smak i sprawić, by były tak smaczne jak świeżo ugotowane, dzięki czemu ograniczysz marnowanie żywności

**Na podstawie wewnętrznego testu porównującego filet z łososia gotowany przy użyciu funkcji FullSteam z tradycyjnym pieczeniem bez pary w temperaturze 170°.

**Na podstawie wewnętrznych testów porównujących zużycie energii piekarnika SteamPro (czyszczenie parowe) i piekarnika SteamCrisp (samoczyszczenie pyrolizą). 

Nasze najbardziej energooszczędne zmywarki

Dbaj o środowisko przy zapewnieniu nieskazitelnych efektów
•QuickSelect z ekometrem pozwala zaoszczędzić do 20% energii*
•SatelliteClean zapewnia do 3 x skuteczniejsze spryskiwanie bez zużywania większej ilości wody**
•AirDry zapewnia do 3 x lepszą wydajność suszenia bez zużywania dodatkowej energii***

*Obliczenia oparte na wskaźniku efektywności energetycznej (EEI) dla zmywarek Electrolux / AEG z klasą A (EEI 31,9) w porównaniu do klasy D (EEI 49,9), co daje różnicę EEI 36%. 
**W porównaniu do standardowego ramienia.
***W porównaniu do suszenia przy zamkniętych drzwiach.

Nasza najlepsza lodówka. Dla Ciebie i dla środowiska.

Nasza najlepsza lodówka. Dla Ciebie i dla środowiska.
 • Lodówki Genesi Electrolux powstają w fabryce z certyfikatem zerowej produkcji odpadów.
 • Wnętrza naszych lodówek Genesi wykonane są  w 70% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.
 • Dzięki wskaźnikowi Ecometer możemy monitorować jak ekologiczny jest wybór parametrów pracy lodówki.
 • Technologia Cooling 360° oraz wnętrze ze stali szlachetnej klasy premium pomagają ograniczyć marnowanie żywności dzięki zaawansowanemu chłodzeniu.
 • GreenZone+ to idealnie szczelna szuflada do przechowywania owoców i warzyw.
 • Usuwa nadmiar wilgoci przy zachowaniu odpowiedniego nawilżenia warzyw. Pomaga to zapobiegać psuciu się żywności oraz zachować aż do 95% witamin.*
  *Wskaźnik zachowania witaminy na podstawie zewnętrznego testu retencji witaminy C w jagodach po 11 dniach w komorze GreenZone.

Oszczędzaj więcej z pralką Electrolux i dbaj o środowisko przy każdym praniu

• Oszczędzaj do 30% energii dzięki UltraWash*
• Oszczędzaj do 96% wody dzięki odświeżaniu ubrań parą**
• Oszczędzaj do 60% detergentu dzięki AutoDose***

*Dzięki programowi UltraWash dokładnie pierzesz w temperaturze 30ºC i oszczędzasz ponad 30% energii w porównaniu z programem do prania bawełny w temperaturze 40ºC.

**Test wewnętrzny na delikatnej odzieży o wadze 1 kg przy użyciu programu FreshScent w porównaniu z programem Delikatne.

***Zgodnie z wewnętrzną metodą testową ilości detergentu użytego do wsadu o wadze 2 kg z funkcją AutoDose w porównaniu ze średnią dawką ręczną.

Oszczędzaj więcej energii z suszarką i chroń trwałość swoich ubrań

 • Oszczędzaj do 68% energii dzięki technologii pompy ciepła*
 • Chroń wełnę przed skurczeniem dzieki DelicateCare**
 • Ochrona kurtkek puchowych z 3DSense***

*Obliczono, porównując roczne zużycie energii przez naszą 8-kilogramową suszarkę z pompą ciepła  (klasa energetyczna A+++) z naszą 8-kilogramowym suszarką bez pompy ciepła (klasa energetyczna B).
**Porównując z suszeniem na płasko. 
***Na podstawie zewnętrznego testu odporności termicznej odzieży suszonej przy użyciu technologii 3DScan, przeprowadzonego zgodnie z normą ISO 11092.

Sprawdź jak dodatkowo oszczędzać energię

Polecane produkty

4,9

4,9(97  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,7

4,7(114  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamPro.
5

5(3  Opinie )

Suszarka PerfectCare 900 z pompą ciepła, technologią 3DSense i progamami parowymi. Możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji MyElectrolux.
4,8

4,8(409  Opinie )

Pralko-suszarka DelicateCare.
5

5(280  Opinie )

Suszarka z pompą ciepła.
5

5(13  Opinie )

Pralka ładowana od frontu PerfectCare z systemami StemaCare i SensiCare i programem UltraWash, pojemność 8 kg.

Często zadawane pytania

Czy to jest nowa seria Electrolux?

Nie. Electrolux EcoLine zawiera modele dostępne na rynku, które spełniają kryteria Electrolux EcoLine. Co roku dokonujemy oceny, dbając o aktualność naszych kryteriów. Nowe modele spełniające te kryteria dodawane są do oferty Electrolux EcoLine, a modele, które już ich nie spełniają, są z niej usuwane.

Jakie produkty i kategorie produktów zaliczają się do Electrolux EcoLine?

Urządzenia Electrolux EcoLine obejmują wszystkie główne kategorie produktów, spełniając potrzeby całego domu. Electrolux EcoLine obejmuje zmywarki, pralki, suszarki, pralko-suszarki, chłodziarki, zamrażarki, chłodziarko-zamrażarki, płyty indukcyjne, okapy kuchenne, odkurzacze i oczyszczacze powietrza.

Czy urządzenia Electrolux EcoLine zawsze posiadają najwyższą klasę energetyczną na rynku, o ile jest to możliwe?

Nie. Produkty Electrolux EcoLine posiadają najwyższe klasy energetyczne w przypadku kategorii produktów z klasą energetyczną UE. Mogą się różnić od D do A+++, w zależności od kategorii. Umieszczając odznaki YourEko na naszych stronach internetowych, potwierdzamy konkurencyjność rynkową naszych klas energetycznych i pomagamy przekuwać efektywność energetyczną na oszczędności finansowe. W przypadku kategorii bez YourEko uwzględniamy dane rynkowe.

Czy produkty Electrolux EcoLine są wybierane wyłącznie na podstawie ich wydajności energetycznej?

Nie. W zależności od kategorii i modelu produkty Electrolux Ecoline są wybierane na podstawie ich etykiet energetycznych, funkcji oszczędzania energii i funkcji związanych z wydajnością. Mogą mieć też inne zalety, na przykład zawartość materiałów z recyklingu lub właściwości umożliwiające oszczędzanie wody.

Więcej na temat zrównoważonego rozwoju w Electrolux

 • Kobieta siedząca na trawie na łonie natury.
  Zrównoważone życie

  W 2018 roku grupa Electrolux Group znalazła się w gronie pierwszych 100 firm, które wyznaczyły globalny cel klimatyczny, a obecnie jest jedną z pierwszych firm, które go osiągnęły*. Dzięki Electrolux EcoLine ułatwiamy klientom wybór naszych najbardziej zrównoważonych produktów.

 • Świeże jedzenie leżące na stole.
  Program Better Living

  Program Electrolux Better Living koncentruje się na globalnym zrównoważonym rozwoju. W jego ramach do 2030 roku podejmujemy 100 działań rozwojowych w obszarach lepszej żywności, pielęgnacji odzieży, środowiska domowego i obszarów biznesowych, a wszystko to na rzecz bardziej zrównoważonego świata.

 • Kobieta siedząca na plaży, w tle ocean.
  Niech trwają

  Każdego roku wyrzuca się miliony ton odzieży, dlatego sposób pielęgnacji odzieży ma ogromny wpływ na środowisko. Dlatego pralki i suszarki EcoLine dają ubraniom dłuższe życie i zmniejszają wpływ na klimat.

* 12 Raport zrównoważonego rozwoju Electrolux Group z 2022 r.