.

.

 

Badania wskazują, że 70% ubrań jest wyrzucanych ze względu na zachodzące w nich nieodwracalne zmiany, takie jak: skurczenie, blaknięcie, czy uporczywe plamy, których nie jesteśmy w stanie usunąć. Dodatkowo instrukcje zamieszczone na metkach ubrań, informujące w jaki sposób dbać o tkaninę, często są nieaktualne. Dlatego poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, jak dbać o ubrania, by służyły nam dłużej.


Nie pierz zbyt często

Ogranicz pranie i prasowanie
OGRANICZ PRANIE I PRASOWANIE

Czasami zamiast prać wystarczy wywietrzyć odzież lub odświeżyć ją używając pary, która dodatkowo wygładzi zagniecenia na tkaninie.


Pierz w niższej temperaturze

PIERZ W NIŻSZEJ TEMPERATURZE

Oznaczenia prania na metkach nie podają zalecanej, a najwyższą możliwą temperaturę prania. Pralki z nowoczesną technologią poradzą sobie  z plamami nawet w niższej temperaturze. Obniżając temperaturęz 40 do 30˚C, oszczędzisz nawet do 60% energii!

Koniec z praniem ręcznym
KONIEC Z PRANIEM RĘCZNYM

Wiele osób sądzi, że pranie ręczne jest najlepszym rozwiązaniem, by odpowiednio dbać i czyścić delikatne tkaniny. Niekoniecznie, o ile korzystamy z nowych technologii. W trakcie prania ręcznego ocieramy jedną część materiału o drugą, poddając tkaninę intensywnemu działaniu, które niekoniecznie wpływa dobrze na jej trwałość. Sugerujemy, żeby prać ubrania w niskich temperaturach używając delikatnych programów.

Czyść chemicznie, gdy to konieczne
CZYŚĆ CHEMICZNIE, GDY TO KONIECZNE

Pranie chemiczne, w procesie którego wykorzystane są agresywne detergenty, negatywnie wpływa na włókna tkanin i środowisko naturalne, może też podrażniać skórę. Nowoczesne pralki i suszarki są w stanie równie dobrzedbać nawet o wymagające tkaniny i niestandardowe rodzaje garderoby. W ten sposób dbamy o noszone przez nas ubrania i o środowisko.

Delikatne suszenie
DELIKATNE SUSZENIE
Dzięki nowoczesnej technologii suszarek bębnowych z certyfikatem Woolmark możesz wysuszyć tak delikatne tkaniny jak jedwab czy wełna bez obaw o uszkodzenie włókien.  Nawet, jeśli oznaczenia na metkach mówią, by nie suszyć tego typu tkanin w suszarce.


Znaki na metkach

Jak prawidłowo dbać o ubrania?