5 sposobów na zdrowe odżywianie

5 sposobów na zdrowe odżywanie

Przygotowywanie pełnowartościowych posiłków na co dzień może wydawać się pracochłonne. Codzienny pośpiech wymusza często niezdrowe wybory żywieniowe, które przekładają się na gorsze samopoczucie. Aby temu zaradzić możemy skorzystać z pomocy nowoczesnych urządzeń, które usprawnią proces gotowania. Razem z marką Electrolux podpowiadamy, jak utrzymać zdrową dietę na co dzień, bez konieczności spędzania długich godzin w kuchni.

1.  Pamiętaj o śniadaniu

Śniadanie nie bez powodu zostało okrzyknięte najważniejszym posiłkiem dnia - pozwala zmagazynować odpowiednią ilość energii, która napędza cały organizm do aktywności w ciągu następnych godzin. Co więcej, śniadanie stymuluje układ trawienny i sprawia, że pracuje on na wyższych obrotach. Często w porannym pośpiechu zapominamy o tym posiłku lub po prostu brakuje nam czasu na jego przygotowanie. Dobrym pomysłem na zdrowe i szybkie śniadanie jest smoothie – wszystkie składniki można przygotować dzień wcześniej, a rano wystarczy włożyć je do blendera. Blender Electrolux Explore 7 posiada program specjalnie dedykowany koktajlom i smoothie, dzięki czemu za naciśnięciem jednego przycisku, będziemy mogli uzyskać doskonałą konsystencję posiłku.   

2. Jedz regularnie

Spożywanie posiłków o regularnych porach to podstawowa zasada zdrowej diety. Najlepiej jeść 5-6 mniejszych posiłków dziennie w powtarzalnych godzinach. W ten sposób nasz organizm przyzwyczaja się do stałego dopływu wartości odżywczych i nie magazynuje na zapas, w postaci odłożonej tkanki tłuszczowej. Taki tryb żywienia zapobiega także uczuciu głodu. Mimo, że regularne jedzenie wymaga pewnej systematyczności, możemy ułatwić sobie ten proces, przygotowując posiłki na wynos z wyprzedzeniem i zabierać je ze sobą do pracy. Warto sporządzić plan posiłków na cały tydzień, uwzględniając w nim także mniejsze przekąski, takie jak surowe warzywa i owoce. Dobrym rozwiązaniem mogą być zupy krem, które będą mogły zachować świeżość przez cały dzień dzięki butelce ze specjalnym wkładem chłodzącym, którą można dokupić jako dodatkowe wyposażenie blendera Explore 7.

3. Różnorodność to podstawa

Nie ma produktu, który zawierałby wszystkie potrzebne wartości odżywcze, dlatego zróżnicowanie posiłków jest bardzo ważne, aby dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Przygotowywanie urozmaiconych posiłków każdego dnia może wydawać się pracochłonne. Jednak aby ułatwić sobie ten proces, możemy skorzystać z pomocy nowoczesnych urządzeń. Blender Electrolux Explore 7 dzięki szerokiemu zastosowaniu pozwala na przyrządzenie różnych dań w krótszym czasie. Specjalne programy dostosowane do przepisów pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów niż przy pracy z jedną prędkością. Można je wybierać odpowiednio do przyrządzanych potraw. Explore 7 model E7TB1-8SSM posiada 4 dedykowane programy: do koktajli smoothie, kruszenia lodu, zup i napojów. Zdefiniowane programy gwarantują idealne rezultaty. Dzięki temu, przy pomocy blendera możemy przygotować różnorodne posiłki na cały dzień w krótszym czasie.

4. Zamiast słodyczy wybierz owoce

Kiedy wprowadzamy w życie zdrowe nawyki żywieniowe, mogą nam się zdarzyć chwile słabości. Co zrobić, jeśli najdzie nas ochota na coś słodkiego? Zamiast gotowych słodyczy z półki sklepowej, lepiej i zdrowiej sięgnąć po jabłko czy banana. Warto pamiętać, że owoce, ze względu na wysoką zawartość naturalnych cukrów, powinny być spożywane maksymalnie dwa razy dziennie przez osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Owoce razem z warzywami powinny stanowić podstawę naszego żywienia. Jeśli nie przepadamy za owocami w surowej postaci, najlepszym rozwiązaniem jest użycie blendera, który zmieni ich konsystencję np. na koktajl. Jeśli dodamy do tego garść orzechów i miodu, możemy stworzyć zdrowy i pyszny deser. Dzięki Blenderowi Explore 7 możemy posiekać składniki grubiej, drobniej lub na gładką masę, w zależności od preferencji i rodzaju dania. Kiedy nie mamy zbyt wiele czasu, jest to idealne rozwiązanie, żeby szybko przygotować sobie pełnowartościową przekąskę.

5. Im mniej przetworzone, tym lepiej

Dietetycy uważają, że kluczem do zbilansowanego żywienia są nieprzetworzone produkty. Najlepiej wybierać wyroby bliskie naturze, takie jak warzywa i owoce uprawiane bez pestycydów, naturalne kasze czy mieszanki zbóż. Jeśli decydujemy się na obróbkę składników, warto wybrać taki sposób przyrządzenia, który nie zagrozi ich wartościom odżywczym. Blender Electrolux Explore 7 powstał z myślą między innymi o delikatnych produktach. Urządzenie pozwala uniknąć nadmiernego rozdrabniania i przegrzewania składników. Funkcja PowerTilt, czyli nachylenie kielicha o 10 stopni, gwarantuje optymalną prędkość i niższą temperaturę miksowania. Pozwala to na zachowanie wartości odżywczych, świeżości i wyrazistego koloru wszystkich składników. W ten sposób możemy w pełni wykorzystać zalety poszczególnych produktów i cieszyć się ich walorami smakowymi oraz zdrowotnymi, bez konieczności spędzania długich godzin w kuchni.

Sugerowana cena detaliczna:

Explore7                     
E7TB1-4GB      799 zł
E7TB1-8SSM    999 zł

Mini Power Blender                
E7CB1-4GB      399 zł
E7CB1-8SSM   499 zł

Dowiedz się więcej

 • Zmywarki z trzecim koszem MaxiFlex
  Zmywarki z trzecim koszem MaxiFlex

  Jeszcze więcej gości, jeszcze więcej radości dzięki zmywarkom z trzecim koszem MaxiFlex! W marcu 2019 roku na rynku zadebiutują nowe zmywarki, które pomieszczą nie tylko sztućce, ale i wszystkie potrzebne do gotowania przybory kuchenne za jednym razem. Zrób dla niej miejsce w Twojej kuchni, ciesz się wolnością od zmywania ręcznego i już dziś zaplanuj wielkie, domowe przyjęcie!

 • W starciu z zanieczyszczeniami powietrza
  W starciu z zanieczyszczeniami powietrza

  Smog staje się, niestety, częścią codziennej rzeczywistości. I choć daleko nam jeszcze do takiego kryzysu, z jakim zmaga się choćby Azja, z najnowszego raportu Europejskiej Agencji Środowiska wynika, że Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu państw o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Bardzo drobny pył (tzw. pył PM 2,5) jest fatalny w skutkach dla naszego zdrowia i życia. Na szczęście dzięki oczyszczaczom powietrza marki Electrolux możemy znacznie poprawić swoje otoczenie w mieszkaniu czy biurze. 

 • Akcesoria dla Ciebie
  Akcesoria dla Ciebie

  Poznaj szereg funkcjonalnych akcesoriów do kuchni i łazienki marki Electrolux, których efekty zastosowania mogą Cię zaskoczyć. Wypróbuj dodatki przedłużające cykl życia Twoich sprzętów lub pomagające utrzymać je w nienagannym porządku. A to jeszcze nie wszystko! Odkryj pomysły na jeszcze łatwiejsze prasowanie, odświeżanie ubrań czy przechowywanie żywności.