Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne

       Szybszy sposób
       na doskonały smak

Płyta indukcyjna to niezawodny i elastyczny partner w Twojej kuchni. Pozwala przygotować jeszcze smaczniejsze potrawy w krótszym czasie. Urządzenie ogrzewa naczynia znacznie szybciej niż jakakolwiek inna płyta. Dzięki temu szybciej możemy rozpocząć gotowanie. Niezależnie od tego, czy przyrządzasz szybkie spaghetti, czy wymagający długiego duszenia gulasz, technologia indukcyjna to sekret, który zapewni Ci wyjątkową jakość posiłków.

Dlaczego indukcja?

Indukcja pozwala stworzyć smaczne potrawy szybciej, niż inne powierzchnie grzewcze.

● Odpowiednia temperatura w mgnieniu oka

● Szybkie i precyzyjne gotowanie

● Najbezpieczniejsza powierzchnia

● Natychmiastowe czyszczenie

7 powodów dlaczego warto wybrać płyty indukcyjne Electrolux

1. Najszybszy partner w kuchni

Nasze płyty indukcyjne to gwarancja błyskawicznego działania. Naczynia rozgrzewają się niezwykle szybko, przyspieszając gotowanie składników. Regulacja mocy jest tak delikatna, że pozwoli Ci stworzyć potrawy o doskonałym smaku i konsystnecji. Dotykasz elementów sterujących, a płyta reaguje szybko i precyzyjnie, wytwarzając pożądane ciepło. Twoje posiłki są gotowe zawsze zgodnie z planem, bez względu na to, czy gościsz wiele osób, czy przygotowujesz małą kolację po pracy.

Funkcje płyty indukcyjnej

Sterowanie w zasięgu ręki
Dotykowe elementy sterujące na płycie pozwalają na szybkie podwyższenie lub obniżenie temperatury, a także wyłączenie urządzenia. Są precyzyjne i łatwe w użyciu: wystarczy przesunąć opuszkiem palca do wymaganego poziomu mocy. Możesz mieć pewność, że efekt będzie natychmiastowy i szybko stworzysz wyśmienite potrawy.
Wykorzystaj ciepło resztkowe
Dzięki wskaźnikom ciepła resztkowego, płyta wskazuje dokładnie, które jej części są wciąż gorące. A gdy wiesz, w którym miejscu znajduje się ciepło, możesz je kreatywnie wykorzystać: roztopić czekoladę, utrzymać ciepły sos lub rozmrozić jedzenie. Możesz także zarządzać zużyciem energii. Jest to prosta funkcja z pomysłowym zastosowaniem.

Mięso i warzywa przygotowane za pomocą grilla INFIGRILL na płycie indukcyjne

2. Przygotuj więcej za jednym razem

Zawsze uzyskuj takie rezultaty, jakie planujesz. Nieważne, czy gościsz liczną rodzinę i przyjaciół, czy gotujesz na zapas do zamrożenia. Płyta indukcyjna Infinite z funkcją Bridge łączy ze sobą dwa pola grzejne w jedno większe,z tym samym ustawieniem temperatury i czasu. Dzięki temu gotowanie w dużych lub długich naczyniach jest bardzo wygodne i proste.

Funkcje płyty indukcyjnej

Intuicyjny towarzysz
Jedną z pomocnych funkcji płyty jest Hob2Hood. W razie potrzeby, automatycznie włączy okap dostosowując moc pracy do intensywności gotowania. Nie musisz już rozpraszać się regulowaniem pracy okapu – możesz całkowicie skupić się na gotowaniu. Jeśli wolisz samodzielnie sterować prędkością wyciągu, możesz zawsze zmienić ustawienia ręcznie.
Pamięta, gdzie skończyłeś
Gdy coś Ci przerwie, możesz zatrzymać gotowanie przyciskiem Stop&Go. To pewność, że nic się nie przypali jeśli będziesz musiał wyjść z kuchni. Funkcja zapamięta aktualne ustawienia ciepła. Gdy wrócisz, wystarczy jedno przyciśnięcie, by wznowić gotowanie dokładnie tam, gdzie zostało przerwane.

 

Zupa przygotowana na płycie indukcyjnej

3. Pole grzejne dla każdego naczynia

Nasze płyty indukcyjne Infinite automatycznie dostosowują rozmiar pola grzejnego. Za sprawą inteligentnych czujników od razu rozpoznają kształty i rozmiary naczyń, wytwarzając ciepło na dnie garnka. Teraz możesz ustawić wszystkie swoje ulubione naczynia na płycie i przygotować kilka przepysznych dań jednocześnie.

Zupa przygotowana na płycie indukcyjnej

4. Nieskończona swoboda gotowania

Z płytą Electrolux Infinite Combi możesz wyrazić swoją kulinarną kreatywność. Sekretem jest strefa FreeZone. Wystarczy, że umieścisz naczynie w dowolnej części strefy, a ciepło automatycznie i precyzyjnie dopasuje się do rozmiaru naczynia. Gotuj w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu.

Płyta indukcyjna Infinite Combi

Wszystko pod kontrolą

Płyta Infinite Combi jest idealnym asystentem kuchennym. Jej duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy pokazuje położenie każdego naczynia, a także poziom ciepła pod nim. Tym sposobem, możesz łatwo regulować temperaturę i szybko ustawić wyłącznik czasowy. Teraz możesz mieć zawsze wszystko pod kontrolą, bez względu na to, jak bardzo skomplikowany posiłek przygotowujesz.

Zasada działania indukcji

5. Automatyczne dopasowanie - pola Infinite

Za sprawą inteligentnych czujników pola Infinite od razu rozpoznają kształty i rozmiary naczyń, wytwarzając ciepło na dnie garnka. Teraz możesz ustawić wszystkie swoje ulubione naczynia na płycie i przygotować kilka przepysznych dań jednocześnie.

Danie przygotowywane na płycie indukcyjnej Powerslide

6. Przesuń naczynie, aby szybko zmienić moc grzania

Jeśli potrzebujesz szybkich i prostych zmian poziomów ciepła w czasie gotowania, zastosuj funkcję PowerSlide. Nie musisz regulować temperatury w górę i w dół w trakcie gotowania, wystarczy przesunąć naczynie z wrzenia na duszenie lub zastosować zaprogramowane poziomy ciepła. To proste - przesuwaj naczynia między trzema zaprogramowanymi obszarami ciepła: podgrzewanie (wysoki), gotowanie (średni) oraz utrzymanie ciepła (niski). Tak robią to profesjonalni szefowei kuchni. Masz jeszcze większą swobodę sposobu gotowania! Możesz dostosować te trzy zaprogramowane poziomy temperatury do swojego stylu gotowania.

Funkcje płyty indukcyjnej

Podgrzewanie
Ustawienie wysokiej temperatury, które szybko podgrzewa Twoje potrawy.

Gotowanie
Średnie ustawienie ciepła, które sprawia, że Twoje potrawy będą się gotowały w stałej temperaturze.

Utrzymanie ciepła
Niskie ustawienie ciepła, które sprawia, że Twoje potrawy podgrzeją się bez zagotowania.

 

Funkcje płyty indukcyjnej

7. Doskonałe rezultaty bez zgadywania

Teraz za każdym razem możesz uzyskać takie same rezultaty smażenia. Inteligentna funkcja ProFry sprawia, że wszystko - od temperatury po konsystencję - będzie takie, jak zaplanujesz. Zaprogramowane poziomy smażenia automatycznie wykrywają, kontrolują i regulują temperaturę. Musisz tylko wybrać poziom smażenia odpowiedni do potrawy, którą chcesz przygotować, a płyta zajmie się resztą.

Funkcje płyty indukcyjnej

Płyta, która pomoże Ci znaleźć odpowiednią temperaturę

Płyta ta pomoże Ci dobrać odpowiednią temperaturę do Twojego dania. Wyraźnie wskazuje trzy określone kategorie jedzenia i zalecane dla nich poziomy ciepła. To doskonałe udogodnienie, które pozwala w pełni kontrolować proces przygotowania dań. Przy takiej współpracy w kuchni, nie może być mowy o przypaleniu lub rozgotowaniu. Wypróbuj płytę indukcyjną Electrolux i przekonaj się jak szybko i prosto można na niej przygotować ulubione potrawy.

Funkcje płyty indukcyjnej

Direct Touch
Błyskawiczne ustawienie temperatury.
Power Boost
Natychmiastowe zwiększenie ciepła, aby rozpocząć gotowanie; może zagotować wodę w czasie krótszym niż 90 sekund.
Stop&Go
Funkcja zatrzymania gotowania - płyta zapamiętuje różne ustawienia ciepła pod Twoimi naczyniami.
Hob2Hood*
Automatycznie synchronizuje ustawienia wyciągu z gotowaniem.
Pola Infinite
Samoczynnie dostosowująca się strefa gotowania automatycznie wykrywa kształt i rozmiar naczyń.

Funkcje płyty indukcyjnej

Funkcja Bridge
Łączy dwie strefy gotowania, aby zmieścić większe naczynie i gotować z bardziej równomierną mocą grzania.
PowerSlide
Przesuń naczynie między tymi trzema zaprogramowanymi obszarami temperatury, aby zmienić wrzenie na duszenie.
FreeZone
Wykrywa naczynia różnej wielkości, umieszczone w dowolnym miejscu strefy FreeZone, dostarczając ciepło w odpowiednie miejsca.
Czujnik ProFry
Predefiniowane programu smażenia dla uzyskania najlepszych rezultatów.

*W wybranych modelach.

Doskonałe przepisy z użyciem płyty indukcyjnej

  • Szaszłyki
    Szaszłyki po barbadosku
  • Ravioli
    Ravioli z owocami morza
  • Grasica
    Grasica smażona na palonym maśle