Dzielmy się żywnością! Nowe funkcje w aplikacji Taste & Share!

Dzielmy się żywnością! Nowe funkcje w aplikacji Taste & Share!

Aplikacja Taste & Share to narzędzie stworzone przez Electrolux Poland, które ułatwia dzielenie się żywnością. Jeśli mamy nadmiar jedzenia możemy je zaproponować innym korzystając z naszej aplikacji, a osoby reflektujące na nasze jedzenie skontaktują się z nami właśnie za pomocą tej aplikacji.

Problem marnowania żywności jest jednym z największych wyzwań naszych czasów. Wystarczy uzmysłowić sobie, że wyrzucamy ok. 1,3 miliarda ton jedzenia rocznie, a jednocześnie 800 milionów ludzi jest niedożywionych! Jeśli nie zmienimy swoich nawyków to wraz ze wzrostem populacji problem ten będzie jeszcze bardziej narastał.

Electrolux Poland i Electrolux Food Foundation przeciwko marnowaniu jedzenia
Walka z marnowaniem żywności to jeden z celów, jakie postawiła przed sobą Electrolux Food Foundation. Electrolux w Polsce w ramach współpracy z naszą fundacją przygotował dwa narzędzia, które pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności. Pierwsze to edukacyjna broszura Taste&Share, w której można znaleźć wiele praktycznych porad, jak mądrzej robić zakupy, przechowywać żywność czy przygotowywać wspaniałe potrawy z resztek pozostałych z poprzednich dni. Drugie to innowacyjna aplikacja Taste&Share ułatwiająca dzielenie się żywnością.

Aplikacja Taste & Share – teraz łatwo podzielisz się niepotrzebnym jedzeniem z innymi.

W dobie postępującej digitalizacji ludzie coraz więcej spraw załatwiają wykorzystując swoje smartfony. Tak robią zakupy, rezerwują hotele, szukają informacji o ofertach czy wydarzeniach w okolicy. Internet pozwala szybciej i wygodniej działać, bez wychodzenia z domu czy biura. Dlatego stworzyliśmy aplikację Taste & Share, która pomoże oddać nadmiar jedzenia innym.

„W Polsce zwyczaj dzielenia się nadmiarem żywności nie jest jeszcze powszechny. Pewnie każdy zna sytuację, gdy po przyjęciu lub po świętach zostało nam sporo jedzenia. Często nie byliśmy w stanie wszystkiego zjeść i wiele dań i produktów lądowało w koszu. Teraz będziemy mogli je zaproponować innym.” – Dominika Kosman, Head of Corporate Communications CEE – „Nasza aplikacja Taste & Share to prosty sposób na zaoferowanie nadmiaru żywności komuś, kto z radością ją wykorzysta. Wystarczy zrobić zdjęcie tego co chcemy oddać i zamieścić je w aplikacji.”

Aplikacja Taste & Share powstała w zeszłym roku, ale cały czas pracujemy, aby ją ulepszyć. Ostatnio dodaliśmy do niej nowe funkcje - czat, ocenę produktów, rezerwację produktu czy logowanie za pomocą Facebooka.

Zachęcamy wszystkich do pobrania aplikacji i korzystania z niej wtedy, gdy mamy nadmiar żywności lub gdy jesteśmy chętni do wzięcia od innych bezpłatnie jedzenie. Im więcej osób będzie jej używać, tym oferta będzie bogatsza i mniej produktów wyląduje w koszu.

W czerwcu zdecydowaliśmy się promować Taste & Share na dwóch imprezach kulinarnych. Byliśmy obecni na pikniku Najedzeni Fest, który odbył się 10 czerwca w Krakowie. Nasze stoisko pojawiło się także 23 czerwca w Warszawie na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Szef kuchni Michał Godyń przygotował pyszne dania z produktów, które zazwyczaj nam zostają w lodówce i finalnie lądują w koszu. Każdy, kto pobrał naszą aplikację mógł spróbować dań z naszego stoiska. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić jak działa aplikacja, jak w niej zamieścić zdjęcia jedzenia, jak rezerwować produkty. Sprawdźcie sami jak łatwe jest korzystanie aplikacji Taste & Share!

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł znaleźć wytchnienie od codziennych stresorów. Czysty, uporządkowany dom jest podstawą dobrego samopoczucia na co dzień. 

Dowiedz się więcej
Technologia dla ochłodzenia

Technologia dla ochłodzenia

Upalne temperatury potrafią nam dać się we znaki. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, która pozwala nie tylko na ochłodzenie powietrza, ale także na poprawę jego jakości. 

Dowiedz się więcej
Zdrowy dom dla alergika

Zdrowy dom dla alergika

Alergia to problem, z którym współcześnie boryka się coraz więcej osób. Lekarze biją na alarm - za kilka lat ponad połowę społeczeństwa będą stanowić ludzie z tym schorzeniem. Jak sobie z nim radzić? 

Dowiedz się więcej