Zdrowy dom dla alergika

Zdrowy dom dla alergika

Alergia to problem, z którym współcześnie boryka się coraz więcej osób. Lekarze biją na alarm - za kilka lat ponad połowę społeczeństwa będą stanowić ludzie z tym schorzeniem. Jak sobie z nim radzić? Pierwszym krokiem do stawienia czoła alergii może być zadbanie o to, aby dom był dla uczulonych bezpieczną przestrzenią, wolną od zanieczyszczeń. Pomoże w tym odkurzacz UltraSilencer™ ZEN Allergy marki Electrolux, który został stworzony z myślą o zapewnieniu zdrowego domu. 

Problem współczesności

„Z roku na rok przybywa chorych z rozpoznaniem alergii. Z badania Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce (ECAP) wynika, że 40 % mieszkańców naszego kraju ma dodatnie wyniki testów alergicznych, a 30 % to objawowi alergicy. Jeszcze 20 lat temu alergików było o połowę mniej. Za kilka lat ponad połowę społeczeństwa będą stanowić ludzie z alergią” – zauważa alergolog, dr Piotr Dąbrowiecki. 

Te niepokojące dane są dowodem na to, że alergia to poważny problem współczesności. Jej objawy są niezwykle uciążliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie człowieka. Nasilenie symptomów uczulenia występuje nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok z powodu alergenów wewnątrzdomowych - to przede wszystkim roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów pleśniowych oraz cząstki chemiczne emitowane przez wyposażenie mieszkania, ściany czy podłogi. Dlatego tak ważne jest, aby ograniczyć występowanie objawów chociaż wtedy, kiedy przebywamy w domu.

Domowe triki

Najważniejsze elementy przestrzeni wolnej od alergenów to czyste powietrze o właściwej wilgotności (optymalnie od 40-60%) oraz dbałość o porządek i regularne sprzątanie. Przy urządzaniu mieszkania warto zadbać o materiały polecane przez towarzystwa naukowe, wolne od substancji uczulających. W domu alergika należy stosować ekologiczne farby     i lakiery, biodegradowalne detergenty oraz dobrej jakości meble i podłogi, które nie wydzielają formaldehydu. Zmaganie się z alergenami wewnątrzdomowymi ułatwi ograniczenie do minimum mebli i dodatków, które nadmiernie gromadzą kurz. Dodatkowo, w przypadku alergii na zarodniki grzybów pleśniowych, należy usunąć kwiaty doniczkowe z sypialni. Powinniśmy także pamiętać o regularnym praniu kołder i poduszek. Najlepiej wykonywać tę czynność raz na 2-3 tygodnie w temperaturze min. 60 stopni. Te kroki pozwolą na ograniczenie wystąpienia alergenów wewnątrzdomowych. W pozbyciu się uczulających substancji pomogą nam także specjalnie stworzone urządzenia, przystosowane do potrzeb alergików. Odkurzacz UltraSilencer™ ZEN Allergy dzięki antyalergicznym workom S-bag™ oraz filtrowi Allergy Plus™ stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z alergią. 

Technologia dla zdrowia

Marka Electrolux, mając na celu poprawę jakości życia codziennego osób zmagających się z alergią, zastosowała w swoich urządzeniach innowacje technologiczne, które minimalizują występowanie alergenów wewnątrzdomowych. Odkurzacz UltraSilencer™ ZEN Allergy został wyposażony w antyalergiczne worki na kurz S-bag™, które zaprojektowano tak, by optymalizowały przepływ powietrza i siłę ssania przy jednoczesnej dbałości o to, by wydobywające się powietrze było czyste i świeże. Z kolei zastosowany w urządzeniu wysokowydajny, zmywalny filtr Allergy Plus™ zatrzymuje w 99,99 % nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Dzięki swoim parametrom, odkurzacz UltraSilencer™ ZEN Allergy został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Brytyjskiej Fundacji ds. Alergii (BAF). To urządzenie na miarę potrzeb współczesnych konsumentów, którzy chcą uczynić swój dom przestrzenią wolną od zagrożeń dla zdrowia. 

Domowe zacisze bez alergii

UltraSilencer™ ZEN Allergy posiada rozwiązania, mające ograniczyć to nie tylko występowanie alergenów wewnątrzdomowych, ale także poziom hałasu. Sekretem odkurzacza jest technologia Silent Zen™, która optymalizuje ruch powietrza, zapewniając cichą pracę przy zachowaniu maksymalnej skuteczności urządzenia. Specjalny wąż i superwydajna ssawka umożliwiają pracę o poziomie głośności jedynie 58 dB, czyli tyle, co spokojna rozmowa. Dodatkowo urządzenie posiada system Motion Control™, ułatwiający bezproblemowe przemieszczanie się między pokojami, zapewniając stabilność, płynność skrętów i dynamiczną jazdę odkurzacza. UltraSilencer™ ZEN Allergy został ponadto wyposażony w szczotkę AeroPro typu 3 w 1 do odkurzania ścian, mebli i innych, trudniej dostępnych powierzchni. Dzięki zastosowanym innowacjom, urządzenie to zapewnia nie tylko ograniczenie występowania alergenów, ale także cichą pracę oraz wysoką skuteczność.

Warto pamiętać, że minimalizowanie występowania alergenów wewnątrzdomowych poprzez zastosowanie odpowiednich urządzeń, może znacząco poprawić jakość życia codziennego alergików. Dzięki odpowiednim wyborom, zapewnimy sobie zdrowy dom, który jednocześnie będzie dla nas bezpieczną oazą spokoju.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł znaleźć wytchnienie od codziennych stresorów. Czysty, uporządkowany dom jest podstawą dobrego samopoczucia na co dzień. 

Dowiedz się więcej
Dzielmy się żywnością! Nowe funkcje w aplikacji Taste & Share!

Dzielmy się żywnością!

Aplikacja Taste & Share to narzędzie stworzone przez Electrolux Poland, które ułatwia dzielenie się żywnością. Jeśli mamy nadmiar jedzenia możemy je zaproponować innym korzystając z naszej aplikacji, a osoby reflektujące na nasze jedzenie skontaktują się z nami właśnie za pomocą tej aplikacji.

Dowiedz się więcej
Technologia dla ochłodzenia

Technologia dla ochłodzenia

Upalne temperatury potrafią nam dać się we znaki. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, która pozwala nie tylko na ochłodzenie powietrza, ale także na poprawę jego jakości. 

Dowiedz się więcej