Dobrze wypieczone z parą. Nowoczesne piekarniki SteamBoost

Piekarniki SteamBoost

Wielofunkcyjny piekarnik parowy SteamBoost marki Electrolux umożliwia wykorzystanie pary na trzech różnych poziomach. Dwie opcje łączą parę z konwencjonalnym ogrzewaniem, dzięki czemu powstają idealne warunki do wypieku chleba czy przygotowania soczystego, aromatycznego mięsa. Trzecia opcja to praca w oparciu o samą parę – można w ten sposób przygotować pyszną rybę czy warzywa. Takie piekarniki sprzyjają zdrowemu gotowaniu i przyrządzaniu najwspanialszych przysmaków. Warto więc bliżej poznać ich zalety oraz funkcjonalności.

Niezawodność i wygoda. Nowoczesne funkcje piekarników SteamBoost

Jakie są zalety piekarników parowych?

Stosując parę podczas pracy piekarnika, możesz obniżyć temperaturę pieczenia oraz zachować naturalną wilgotność potraw. Dania są soczyste, delikatne, wyrazistsze w smaku, nie tracą też cennych składników odżywczych, witamin i minerałów, które czasami „uciekają” podczas innych obróbek termicznych. 

Piekarnik parowy zapewnia świetne rezultaty nie tylko w przypadku mięs, lecz także słodkich wypieków. Równie apetyczne są warzywa pieczone z wykorzystaniem pary wodnej. Chcesz sprawdzić jakie są najlepsze piekarniki parowe Electrolux? Sprawdź nasz ranking!


Warto wiedzieć: pieczenie z dodatkiem pary skraca czas pracy urządzenia nawet o 20%.

Nowe piekarniki parowe SteamBoost

Nowe piekarniki parowe SteamBoost

Piekarniki parowe SteamBoost to rynkowa nowość, która zapewnia wysoką jakość pieczenia, a także pełną swobodę wyboru. Umożliwiają zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem, jak i wykorzystanie pary w trzech różnych trybach:
• gotowania na parze,
• odgrzewania,
pieczenia parowego.

Szwedzki design w najlepszym wydaniu

Szwedzki design w najlepszym wydaniu

Szwedzkie podejście do projektowania, którego znakomitym przykładem są piekarniki Electrolux, to łatwa obsługa, dopracowanie produktów w każdym detalu oraz ukierunkowanie na człowieka. Nowe, prawdziwie intuicyjne piekarniki parowe Electrolux zostały stworzone z myślą o użytkowniku – tak aby korzystanie z nich nie wymagało wysiłku, dawało więcej przyjemności oraz pozwalało na odkrywanie smaków i przeżywanie nowych doświadczeń kulinarnych. Oprócz innowacyjnych technologii, gwarantujących wspaniałe efekty, piekarniki pozwalają na wygodniejsze gotowanie oraz oszczędność czasu. Ich cechą charakterystyczną wartą podkreślenia jest również proste, wysmakowane wzornictwo.

Jakie są zalety piekarników parowych?

Niezawodność i wygoda. Nowoczesne funkcje piekarników SteamBoost

Kluczowe są zaawansowane funkcje, które ułatwiają gotowanie oraz dbają o jak najlepsze walory smakowe wypieków.

Kontrola temperatury: termosonda monitoruje temperaturę wewnątrz potrawy, co zabezpiecza przed niedopieczeniem bądź przepieczeniem. Gdy danie jest gotowe, termosonda sygnalizuje koniec pieczenia oraz wyłącza piekarnik. Stanowi to gwarancję zawsze udanych wypieków! Przykładowo, dzięki termosondzie przygotujemy aromatyczną, soczystą wołowinę w wybranym stopniu wypieczenia: krwistą (45 stopni), średnio wysmażoną (60 stopni) i dobrze wysmażoną (70 stopni).

Termosonda

Szybkie nagrzewanie: ten tryb pozwala skrócić czas do osiągnięcia wymaganej temperatury nawet o 40%. Zyskujemy więc dłuższą chwilę na inne przyjemne aktywności.

Równomierne pieczenie: system pieczenia konwekcyjnego gwarantuje równomierny obieg gorącego powietrza w komorze piekarnika. Dzięki temu piekarnik nagrzewa się szybciej, a temperatura pieczenia może być zmniejszona nawet o 20% w porównaniu do piekarników tradycyjnych.

Connectivity i zdalna obsługa: w aplikacji MyElectrolux możesz wybrać ulubiony przepis, a piekarnik sam dostosuje wszystkie ustawienia. Zdalna regulacja postępu pieczenia? Wystarczy wybrać model z kamerą!

Pełne bezpieczeństwo: nie musimy się martwić o oparzenia, ponieważ podczas pracy front piekarnika pozostaje chłodny.

Elegancja i wygoda: konstrukcja drzwi zapewnia ich płynne i ciche zamykanie. Całość wyróżnia się też pięknym, nowoczesnym designem.

Prowadnice teleskopowe: ważne udogodnienie, dzięki któremu gorąca blacha nie wypadnie z piekarnika podczas jej wyjmowania.

Innowacyjna funkcja Steamify®

Innowacyjna funkcja Steamify®

Funkcja Steamify® stanowi znaczne ułatwienie w sterowaniu ustawieniami piekarnika parowego. Wystarczy tylko określić temperaturę, w jakiej przewidziane jest pieczenie. Urządzenie automatycznie dobiera optymalną ilość pary oraz dostosowuje pozostałe parametry pracy – wszystko po to, by uzyskać jak najlepszy rezultat.

Jeśli marzą Ci się smaczne, wyrośnięte i zdrowe dania, piekarnik parowy stanowi idealne rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki niemu bez trudu przygotujesz potrawy, których smak będzie stale zachwycał domowników, a tym bardziej zaproszonych gości. Wybierz jeden z piekarników Electrolux SteamBoost! Piecz tradycyjnie z termoobiegiem lub dodaj pary i ciesz się doskonałym smakiem ulubionych pyszności.

Dowiedz się więcej

 • Sezon na grilla
  Sezon na grilla czas zacząć!

  Rozpoczął się sezon na grilla! Aby w pełni cieszyć się smakiem i aromatem potraw warto sięgnąć po akcesoria marki Electrolux. Dzięki nim grillowanie jest nie tylko przyjemniejsze i smaczniejsze, ale i bezpieczniejsze. Sprawdź pomysły od Electrolux na udane spotkanie towarzyskie na świeżym powietrzu przy smacznych i ulubionych potrawach.

 • Inteligentny NoFrost i Multispace
  Inteligentny NoFrost i MulstiSpace

  Odpowiednie przechowywanie żywności gwarantuje zachowanie wszystkich cennych składników odżywczych, a także jędrność warzyw i owoców. W dobie tak popularnego rozwiązania, jakim jest Full No Frost, Electrolux poszedł o krok dalej i stworzył bardziej zaawansowane rozwiązania - Inteligentny No Frost oraz MultiSpace, który zapewnia większą pojemność niż standardowe modele do zabudowy.

 • Innowacyjna funkcjonalność Hob2Hood
  Innowacyjna funkcjonalność Hob2Hood

  Płyty indukcyjne marki Electrolux kształtują lepsze doznania kulinarne, pozwalając odkryć znaczenie wspaniałego smaku jedzenia i radości z przygotowań potraw. Wśród zróżnicowanej oferty możesz wybrać model dostosowany do indywidualnych wymagań czy stylu gotowania. Innowacyjna funkcjonalność Hob2Hood umożliwia inteligentne współdziałanie płyty oraz okapu, zapewniając świeżość w kuchni nawet podczas intensywnego gotowania.

 • Odkryj perfekcyjne rozwiązania pralek PerfectCare ładowanych od góry
  Odkryj perfekcyjne rozwiązania pralek PerfectCare ładowanych od góry

  Nowa linia pralek PerfectCare ładowanych od góry dzięki innowacyjnym funkcjom zadba o najdelikatniejsze ubrania tak, jak na to zasługują. Nareszcie możesz dobierać odzież bez ograniczeń i obaw o jej użytkowanie. Wyrażaj swój styl poprzez ubrania i ciesz się nimi przez długi czas dzięki pralkom PerfectCare.